برگزاری مراسم زیارت عاشورا

برگزاری مراسم زیارت عاشورا
واقعه عاشورا یک رویداد یک‌روزه نیست؛ یک دانشگاه، یک مکتب و یک بینش است. در این دانشگاه بالاترین درس‌های ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی، حمایت از دین و امامت، وفاداری، شجاعت، شکیبایی، پایبندی به آداب و اصول اسلامی و مبارزه با خودپرستی و خودکامگی با خون نگارش یافته و فضیلت‌های والای الهی و انسانی به نمایش گذاشته شده است.

عاشورا مظلومانه‌ترین و جانگدازترین تراژدی تاریخ است. در این واقعه جانسوز، فضیلت‌ها را سر بریدند، عدالت و امامت را بر نیزه کردند و همه ارزش‌های والای الهی و انسانی را به مسلخ بردند. با شلاق شقاوت، تن مظلوم عدالت را خستند. با نیزه نیرنگ و دنائت، پیکر مجروح حقیقت را دریدند و با شمشیر ستم، تجسم تقوا و راستی را در قربانگاه خونین کربلا، مظلومانه به خاک و خون کشیدند.

 عزاداری و گریستن بر مظلومیت‌های قهرمانان دشت نینوا در حقیقت گرامیداشت ارزش‌های والای این حرکت بزرگ و اهداف نهضت عظیم سیدالشهدا(ع) است. این مرثیه، مرثیه همه فضیلت‌های تاریخ، مرثیه همه مظلومیت‌های ناسروده، مظلومیت همه مظلومان گمنام و مظلومیت همه حقایق است.

 پایگاه بسیج شهید احمدی روشن ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) و اصحاب شریف ایشان، به اطلاع می‌رساند مراسم زیارت عاشورای حسینی، در این ایام از ساعت 7:45 صبح تا 8:10 در محل نمازخانه ساختمان ستاد برقرار می‌باشد.

 زیارت عاشورا


۲۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۳:۲۱
پایگاه بسیج شهید احمدی روشن |
تعداد بازدید : ۲,۶۵۸
کد خبر : ۶۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید