افتتاح یکی از بزرگ ترین زنجیره های پی وی سی جهان در ماهشهر

واحد پیشتاز برج خنک کننده مرکز ماهشهرشرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در مورخه 19/10/90 به منظور تست مواد شیمیایی ضد خورندگی و ضد رسوب در آب برجهای خنک کننده راه اندازی شد.
  با افتتاح یکی از بزرگ ترین زنجیره های پی وی سی جهان در ماهشهر

روزانه بیش از 5 هزار تن محصول از پتروشیمی اروند صادر خواهد شد

رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اروند در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: با وارد مدار شدن واحدهای تولید کلر، ای.دی.سی، وی.سی.ام، اس.پی.وی.سی و ای.پی.وی.سی، زنجیره پی.وی.سی در پتروشیمی اروند تکمیل می شود و به طور کامل در مدار تولید قرار خواهد گرفت. مهندس غلامرضا جوکار افزود: در سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی، بهره برداری از طرح های یادشده، افزون بر افزایش توان تولید در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر، بر اشتغال زایی در این منطقه نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

تاثیر تولیدات پتروشیمی اروند در کاهش قیمت های جهانی کاستیک

وی افزود: با تولید روزانه 4 هزار تن کاستیک 50 درصد در پتروشیمی اروند، قیمت های جهانی این فرآورده از هر تن 800 دلار، به 180 دلار در بازارهای جهانی کاهش یافته است.جوکار تصریح کرد: کاستیک تولیدی در پتروشیمی اروند علاوه بر استفاده در صنعت نفت در صنایع دارویی نیز یک ماده استراتژیک است و تولید آن بر توان تولید واحدهای پایین دستی در کشور تاثیرگذار است. رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اروند ادامه داد: راه اندازی واحد کلر پتروشیمی اروند نیز سبب شد نیاز واحدهای پتروشیمی های خوزستان، کارون و غدیر به طور کامل تامین شود. جوکار گفت: فرآورده های تولید شده در پتروشیمی اروند می تواند صنایع پایین دستی پتروشیمی را در منطقه و دیگر مناطق کشور رونق ببخشد و فراورده های پایین دستی زیادی تولید شود.رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اروند تصریح کرد: با تولید اس.پی.وی.سی 300 هزار تن به ظرفیت تولید این محصول در کشور افزوده شد. وی با بیان این که روز دوشنبه اسکله دوم صادراتی بندر ماهشهر نیز به طور رسمی گشایش می یابد، گفت: با راه اندازی این اسکله، تولیدات پتروشیمی اروند برای صادرات با سهولت بیشتری آماده صدور خواهد شد. جوکار ادامه داد: روز دوشنبه واحد تولید نیتروژن و اکسیژن پتروشیمی مارون نیز به طور رسمی افتتاح می شود و اکسیژن تولیدی در پتروشیمی فجر که پیش از این به پتروشیمی مارون منتقل می شد، با گشایش این طرح به پتروشیمی اروند نیز ارسال و نیاز مارون به طور کامل تامین خواهد شد.به گزارش شانا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز پیش از این از آغاز تولید گرید پزشکی پی وی سی در پتروشیمی اروند خبر داده و گفته بود: این محصول یکی از کمیاب ترین گریدهای پی وی سی در جهان است. عبدالحسین بیات تصریح کرده بود: با راه اندازی کامل پتروشیمی اروند که سال گذشته به مراحل پایانی رسیده، هم اکنون نیاز بازارهای داخلی به گریدهای مختلف پی وی سی به طور کامل برطرف شده است.

۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۶:۴۲
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۲,۱۹۹
کد خبر : ۶۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید