گرامیداشت هفته پژوهش در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی+ گزارش تصویری

در تاریخ یکشنبه، 21 آذر ماه 1390 به مناسبت هفته پژوهش در مرکز تهران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از ساعت 9:30 الی 11:30 مراسمی برگزار گردید. این مراسم با حضور مدیران، پژوهشگران و همکاران شرکت از ستاد و سه مرکز تهران، اراک و ماهشهر این شرکت برگزار شد. پس از قرائت قرآن مجید و پخش سرود ملی، آقای مهندس جوکار ضمن خوشامدگویی و تبریک هفته پژوهش مواردی چند در زمینه اهمیت پژوهش و هفته پژوهش به شرح ذیل ارایه نمودند:

" سال جهاد اقتصادی را می توان نقطه شروعی برای یک جهاد پژوهشی و علمی که منجر به تحریم شکنی گردد دانست. علم و دانش تنها محصولی است که از گزند تخریب ها به دور است و برای تمام عصرها ماندگار.اکنون که قدرت طلبان غربی و مزدورانشان بر این باورند که با تحریم و تهدید مانع از پیشرفت ما شوند نوبت به ما جهاد گران عرصه پژوهش و دانش است که با یک جهاد عمومی با عزّم راسخ و استوار تحولی عظیم و پیروزی بزرگی را رقم بزنیم .همانگونه که رهبر عظیم الشان انقلاب فرموده : پژوهش و تحقیق حیات آینده کشور است.

حیات آینده کشور ، پیروزی در شرایط کنونی و تبدیل تحریم و تهدید به فرصت میسر نیست مگر با ایمان ، تلاش همگانی و همت مضاعف در کنار کار جهادی که منجر به بر طرف کردن ضعف ها گردد و همدلی عموم همکاران را می طلبد.

دانشمندان ما ثابت کرده اند که ما می توانیم هر تهدیدی را به پیشرفت تبدیل کنیم. ضمن گرامیداشت این هفته از تلاش همه همکاران گرامی ،پژوهشگران عرصه صنعت خصوصا پتروشیمی و همه کسانی که در هر سطح حامی پژوهش هستند و با هدف اعتلای نام جمهوری اسلامی ایران خدمت می کنند تشکر می کنم و آرزوی پیروزی پژوهشگران در سنگر نبرد خرد همانند عرصه های دفاع مقدس را دارم." سپس گوشه ای از اهداف و دستاوردهای شرکت پژوهش و فناوری را در سه ماهه اخیر و خلاصه برنامه های آتی شرکت را ارایه نمودند و در نهایت همکاران را به گپ و گفت صمیمانه دعوت نمودند.

فیلم معرفی شرکت برای اولین بار رونمایی شد و سپس آقای دکتر دفتری ضمن تبریک هفته پژوهش و اهمیت این فعالیت که در تقویم کشور یک هفته را به آن اختصاص داده اند ارایه نمودند و در ادامه معیارهای انتخاب پژوهشگر برتر در سطح شرکت (تلاش، سخت کوشی و بهره وری) را ارایه نمودند و همچنین به تعدادی دیگر از همکاران که برای سطح وزارتی (با معیارهای ارسالی از آن وزارتخانه) انتخاب شده اند اشاره کردند. و اینکه انشاا... در سالهای آتی از پژوهشگران صنعت نیز در این مراسم تقدیر شود بیان نمودند که آقای مهندس جوکار با ارسال نامه ای به مجتمع ها درخواست نمودند که در این هفته مراسم گرامیداشت برگزار نموده و از پژوهشگران برتر خودشان قدردانی نمایند.

در ادامه چند تن از همکاران با ارایه نقاط قابل بهبود سازمان پیشنهاداتی را جهت ارتقا کیفی بهره وری شرکت بیان داشتند که با استقبال خوبی رو به رو شد و مهندس جوکار قول بررسی این پیشنهادات و گنجاندن آن در استراتژیهای شرکت جهت بهبود فعالیتهای سازمان را دادند.

در انتهای برنامه از 9 نفر از پژوهشگران به شرح ذیل به عنوان پژوهشگر برتر قدردانی شد:

آقایان: مهندس محرابی، مهندس نصیری نیا، مهندس رجبی، مهندس زهره بند، مهندس حبیب الهی، و خانمها: مهندس اعلا، مهندس مهرآزما، مهندس عظیم فر و دکتر روانچیاز آقای دکتر حمزه ای نیز به عنوان اولین منتقد، پیشنهاددهنده و سخنران در گپ و گفت انتهایی مراسم نیز تشکر و قدردانی شد که قرائت شعر زیر توسط ایشان به عنوان حسن ختام جلسه شد.

کاش می دانستیم

زندگی با همه وسعت خویش،

محمل ساکت غم خوردن نیست

حاصلش تن به قضا دادن و پژمردن نیست

اضطراب و هوس دیدن و نادیدن نیست

زندگی خوردن و خوابیدن نیست

زندگی جنبش و جاری شدن است

زندگی کوشش و راهی شدن است

از سراچشمه آغاز حیات

تا به جائی که خدا می داند

در گذرگاه زمان، خیمه شب بازی دهر

با همه تلخی و شیرینی خود می گذرد

رنگها رنگ دگر می گیرند

عشق ها می میرند

و فقط خاطره هاست که چه شیرین و چه تلخ

دست ناخورده بجا می ماند

 

  هفته پژوهش   هفته پژوهش
 هفته پژوهش  هفته پژوهش
 هفته پژوهش  هفته پژوهش
 هفته پژوهش  هفته پژوهش 

 

۳ دی ۱۳۹۰ ۱۰:۵۹
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۲,۲۳۲
کد خبر : ۵۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید