کسب دانش فنی تولید محلول کارل فیشر ولومتری


پیرو خبر قبلی در خصوص تولید محلول آنولیت و کاتولیت کارل فیشر و با تلاش و پشتکارمتخصصین آزمایشگاه تحقیقات شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز اراک کسب دانش فنی تولید محلول تیترانت کارل فیشر ولومتری مورد استفاده در دستگاه کارل فیشر برای اندازه گیری آب موجود در مواد مایع و جامد به انجام رسید. این محلول هم اکنون از خارج کشور تامین شده و موسوم به Combititrant 5 می باشد که از قیمت نسبتا بالائی برخوردار بوده و معمولا از شرکت مرک آلمان تهیه می شود. کلیه مراحل ساخت فرمولاسیون در مرکز اراک انجام و آزمونهای آزمایشگاهی حاکی از کیفیت عالی و حتی به مراتب بهتر از نمونه خارجی محصول بوده است. هر میلی لیتر از این محلول توانائی اندازه گیری 5میلی گرم آب را دارا می باشد.
کارشناسان مربوطه اظهار داشتند که این محصول با کیفیتی به مراتب بهتر از نمونه های تولیدی شرکتهای مرک و فلوکا بوده و براحتی به دلیل قیمت ارزان تر و کیفیت بهتر می تواند جایگزین نمونه های وارداتی گردد. که این امر صرفه اقتصادی و خودکفائی را به همراه خواهد داشت.
شایان ذکر است که در ساخت این محلول از پیریدین به هیچ عنوان استفاده نگردیده، در حال حاضر امکان تامین نیاز آزمایشگاههای واحدهای پتروشیمی، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها در این زمینه وجود داشته و تلاش برای ساخت با قیمت تمام  شده کمتر هم‌اکنون در دستور کار قرار دارد.

۱ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۳۱
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۳,۱۶۰
کد خبر : ۴۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید