کسب دانش فنی تولید محلول آنولیت کارل فیشر کولومتری

با تلاش متخصصین آزمایشگاه تحقیقات شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز اراک کسب دانش فنی تولید محلول آنولیت کارل فیشر کولومتری مورد استفاده در دستگاه کارل فیشر برای اندازه گیری آب موجود در مواد مایع، جامد و گاز به انجام رسید. این محلول هم اکنون از خارج کشور تامین شده و موسوم به Hydranal-Coulomate A می باشد که از قیمت نسبتا بالائی برخوردار بوده و معمولا از شرکت مرک آلمان تهیه می شود.
 کلیه مراحل ساخت فرمولاسیون در مرکز اراک انجام و آزمونهای آزمایشگاهی حاکی از کیفیت عالی و حتی به مراتب بهتر از نمونه خارجی محصول بوده است.
کارشناسان مربوطه اظهار داشتند که این محصول با کیفیتی به مراتب بهتر از نمونه های تولیدی شرکتهای مرک و فلوکا بوده و براحتی به دلیل قیمت ارزان تر و کیفیت بهتر می تواند جایگزین نمونه های وارداتی گردد. که این امر صرفه اقتصادی و خودکفائی را به همراه خواهد داشت.
در حال حاضر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز اراک فرمولاسیونهای دیگر و استفاده از مواد اولیه ارزان تر و موثر تر را در دست بررسی داشته و به زودی محلول کاتولیت کولومتری و محلول کارل فیشر ولومتری ساخت خود را ارائه خواهد نمود. هم اکنون امکان تامین نیاز آزمایشگاههای واحدهای پتروشیمی ، مراکز تحقیقاتی و دانشگاهها را در این زمینه وجود دارد.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۵
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۳,۵۵۹
کد خبر : ۴۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید