پیام تبریک معاون وزیر نفت به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1390

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر الیل و النهار ...

زکــوی یـار مـی آیــد نسـیـم باد نـــوروزی         
                                                                     
از این باد ارمدد خواهی چراغ دل برافروزی

همکاران ارجمند !

بهـار دیگری در راه است و تغییر در احـوال طبیعت ما را بدین مهم رهنمون می سازد که برای نو شدن از خـدای بزرگ مدد گیریم و از ذات لایتناهی اش بخواهیم که در آنچه برایمان مقدر نموده است، عافیت و خیر نهفته باشد.

سال 89 را درحالی پشت سرگذاشتیم که با توکل به خدای متعال و در پرتو عنایات حضرت ولی عصر (عج ) بـا همت و تلاش مضاعف شما عزیزان، برگ زرین دیگری بر کارنامه پر افتخار صنعت پتروشیمی افزوده شد.
از جمله اقدامات مهمی که در جهت توسعه این صنعت در سال گذشته انجام گرفت، می توان به افتتاح طرح های متعدد پتروشیمی اشاره نمود. راه انـدازی مجتمع های پتروشیمی پردیس و مروارید درمنطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) با حضور ریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتراحمدی نژاد در نیمه اول سال 89ـ که دستیابی کشور به خود کفایی در تولید کود اوره را در پی داشت ـ دلیلی محکم بر توانمندی شما و نشانه ای جدی از اعتماد و توجه ویژه دولت محترم به این صنعت ارزش آفرین است.از دیگر اقدامات ارزشمندی که با همت شما و تحت مدیریت عالمانه وزیـر فـرهیخته نفت، بــرادر گرانقدر جنـاب آقای دکتر میر کاظمی تحقق یافت، می توان به شکست تحریم واردات بنزین اشاره نمود که علاوه بر آنکه پیروزی دیگری در عرصه بین المللی برای ایران عزیز رقم زد، سندی براثبات توانمندی، نوآوری و خلاقیت تلاشگران صنعت پتروشیمی و همچنین انعطاف پذیری ایـن صنعت بوده است. ایـن در حـالی است که ـ با وجود تولید یـک و نیـم میلیارد لیتری بنزین در شش مجتمع پتروشیمی ـ ارزش تولید و صادرات محصولات پتروشیمی در سال 89 نسبت به سال 88 از رشد قابل توجهی نیز برخوردار گردیده است. تحسین این اقدام بی نظیر توسط رهبـر فرزانـه انقلاب اسلامی، شیرینی پیروزی آن را صد چندان نموده است. از این رو، می توان صنعتگران عرصه پتروشیمی را تحریـم شکنان برجسته و سریع العمل سال 89 قلمداد کرد.  بهمن ماه 89 علاوه بر یادآوری خاطرات شیرین انقلاب شکوهمند اسلامی، برای صنعت پتروشیمی موفقیت هایی را رقم زد. چرا که در آن 10 طرح زیر بنایی، تولیدی و پژوهشی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، تبریز و عسلویه با حضور رئیس جمهور محبوب و وزیر محترم نفت افتتاح گردید که دستیابی به دانش فنی بومی (سه مورد) برای اولین بار در کشور از جنبه های بارز آن بوده است و این، ثمره تلاش متعهدانه شما همکاران گرامی است که با لبیک به فرمان مقـام معظم رهبری (زیده عزه) همت و کار مضاعف را از ابتدای سال 89 سر لوحه فعالیتهای خود قرار داده و در راستای توسعه صنعت پتروشیمی گام های اساسی برداشته اید.

اینجانب فرا رسیدن بهار طبیعت و عید نوروز را به همه شما عزیزان و خانواده محترمتان تهنیت عرض نموده، از خدای بزرگ سالی همراه با سرافرازی و بهروزی برایتان آرزو نموده و از خانواده های محترمتان که ما را در پیشرفت امور صنعت پتروشیمی همراهی نموده اند، سپاسگزاری می نمایم.

امیدوارم در سال جدید نیز با جدیت و همت والای خود بر افتخارات صنعت ارزش آفرین پتروشیمی بیشتر و برجسته‌تر از سال های قبل بی افزایید.

انشاء الله موفق، پیروز و سربلند باشید.


عبدالحسین بیات           

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی

 

۲۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۵۱
تعداد بازدید : ۲,۶۳۹
کد خبر : ۴۵۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید