گزیده سخنان مسئولین در افتتاحیه طرحهای پتروشیمی، از جمله 3 طرح پژوهشی در بهمن 1389

سخنان رئیس جمهور، آقای دکتر محمود احمدی نژاد
"این ملت اگر بخواهد روی پای خودش بایستد و آرمانها و آرزوهای خودش را محقق کند باید خودش را باور کند. اگر یک ملتی توانمندی های خودش، استعدادهای خودش، داشتههای خودش را به خوبی بشناسد و آنها را باور کند هیچ قلهای از دسترس دور نخواهد بود.
 ما خدا را سپاسگزاریم که شاهد اوج خودباوری در ملت ایران هستیم در بخش های گوناگون می‌بینیم که هر روز دستاوردهای نو، فن‌آوری‌های نو، محصولات جدید هر روز یک افتخار خوشبختانه این خودباوری را ما در صنعت نفت و در مجموعه مدیریت و متخصصین و کارگران و مشاوران و پیمانکاران به وضوح و آشکارا می بینیم.
در همین جا طرح های تحقیقاتی افتتاح شد که به نظرم بسیار بسیار ارزشمند بود و اگر از محصولات علمی آن خوب استفاده کنیم ‌یک تحولی در تولید فرآوردهها در کشور ایجاد خواهد شد، هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ قیمت. یعنی میشود‌ سوخت اتومبیل تولید کرد،‌ هم پاکتر و هم سالم تر، هم با ذخیره انرژی بیشتر و هم ارزانتر. یعنی سوختی که پاک باشد و آلودگی ایجاد نکند، با مقدار کمتر مصرف، انرژی بیشتری تولید بکند، ارزان‌تر هم باشد.
زمانی بود که تصمیم می‌گرفتند که 200 میلیارد تومان یه پروژه ، صفر تا صدش داخلی باشد؛ دست و پاها می لرزید و می گفتند: آقا نمی شود، باید بریم کلید در دست بگیریم بیاریم، باید قرارداد ببندیم با خارجی ها، باید انها نظارت کنند، انها باید دانش فنی بدهند! الان کجا هستیم؟ پروژه های بسیار خوب امروز افتتاح شد. مجموعه تولیدات را بالا برد. من هم تشکر می کنم از مجموعه نفت، از وزیر محترم، مدیرعامل  پتروشیمی و همکارانشان، متخصصین، پیمانکاران، مشاورین، کارگران و  از همه.
 من توصیه می کنم به همه ملت ایران، همه بخش ها که این احساس اعتماد به نفس را باید محکم حفظ کنیم. این ما را به قله ها خواهد رساند. همه لوازمش را فراهم و حفظ کنیم. معلومه که اعتماد به نفس نیازمند توکل به خداست نیازمند ایمان به خداست نیازمند شناخت توانمندی ها و استعدادهای کشور است هنوز استعدادهای ایران شکوفا نشده.
موتور روشنه و داره حرکت می کنه ولی من اعتقادم اینه که هنوز موتور به دور آخر نرسیده، موتور حرکت ملت ایران به دور آخر برسه، همه دنیا را دگرگون می کنه؛ این تجربه تاریخی است."

سخنان وزیر نفت، آقای دکتر میرکاظمی
"باید خدا را شکر بکنیم که لطف خداست و نتیجه اعتماد و خودباوری است که عزیزان ما در سرتاسر کشور دارند همانطور که امروز سه پروژه¬ای بود که دانش محور بود و واقعاً از پروژه های پیچیده بود که به دست متخصصین متعهد ما به جواب رسید و ما می توانیم خیلی صریح بگوییم که هیچ موضوعی در حوزه صنعت نفت نیست که توسط جوانان ایرانی قابل دست یافتن نباشد حرفی است که امروز می زنیم شاید اول انقلاب این حرف ها را می زدیم کسی باور نمی کرد و تعجب می کرد که ایران مگر می تواند و امروز به این نقطه رسیدیم و انشاءا... آینده بسیار روشن با شتاب علمی که در کشور گرفته شده می توانیم وعده فردای بهتری را در مجموعه صنایع کشور بخصوص در صنعت نفت این را اعلام بکنیم.
امروز مراکز علمی ما، پژوهشگاه مراکز پژوهشی ما، مجتمع های تولیدی ما خودشان تولید دانش می کنند تمام این امتیازاتی که قبلاً از خارج خریداری می شد امروز خود این شرکتها و مراکز پژوهشی ما این ها را صادر می کنند و بسیاری از تجهیزات که خرید خارج می شد امروز توسط متخصصین ایرانی ساخته می شه و می توان بگوییم که قطعاً ما در برنامه پنجم می توانیم از صادرکنندگان بنام در عرصه بین المللی شویم در حوزه پتروشیمی و سایر حوزه های صنعت نفت و گاز کشور "
۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۲,۰۳۳
کد خبر : ۴۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید