در طول هشت سال گذشته
صادرات محصولات پتروشیمی ایران به اروپای غربی 10 درصد رشد کرد

شانا _ گروه پتروشیمی: مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی گفت: سهم صادراتی این شرکت از سال 80 تا پایان سال 88 در بازارهای چین و اروپای غربی به ترتیب 9 و 10 درصد افزایش داشته است.
رضا حمزه لو در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این که حضور فعال در بازارهای چین و اروپای غربی، یکی از برنامه های اصلی شرکت در سال های اخیر بوده است، تاکید کرد: در سال 80 سهم وزنی صادرات محصولات پتروشیمی ایران به چین 14 درصد بوده که در سال گذشته به 22 درصد رسیده و صادرات به اروپای غربی نیز از 4 درصد به 14 درصد رشد داشته است.
وی مجموع صادرات این شرکت در سال 80 را 4 میلیون و 823 هزار تن اعلام کرد و افزود: صادرات شرکت بازرگانی پتروشیمی در سال گذشته با رشد قابل توجه نسبت به سال 80 افزون بر 11 میلیون و 595 هزار تن بوده است.
حمزه لو اظهار داشت: سال گذشته نیز سهم ایران در صادرات محصولات پتروشیمی به بازارهای آسیای جنوب شرقی 7 درصد، خاور دور 19 درصد، خاور میانه 22 درصد، شبه قاره هند 13 درصد و دیگر کشورهای جهان 2 درصد بوده است.
وی افزود: دستیابی شرکت به جایگاه ممتاز صادرات برخی محصولات پتروشیمی مانند متانول و پلی اتیلن و کسب عنوان صادرکننده نمونه کشوری در چند نوبت، از دیگر دستاوردهای مهم شرکت بازرگانی پتروشیمی در طول هشت سال گذشته بوده است.
به گفته حمزه لو، فروش داخلی این شرکت نیز در این مدت روند افزایشی داشته است؛ به گونه ای که از 3 میلیون و 960 هزار تن در سال 80 به 6 میلیون و 228 هزار تن در سال 88 رسیده که نشان دهنده رشد صنایع تبدیلی و پایین دستی در کشور است.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ادامه داد: نگاه این شرکت به صنایع پایین دستی نگاه حمایتی است و باید به سمتی حرکت کنیم که محصولات بالادستی و مادر به محصولات مصرفی و مورد نیاز مردم تبدیل شود.
۲۹ دی ۱۳۸۹ ۰۹:۲۰
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۴۴۷
کد خبر : ۴۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید