در دو روز نخست عرضه
فروش اوراق مشارکت طرح‌های صنعت پتروشیمی از نیمه گذشت

شانا _ گروه پتروشیمی: فروش اوراق مشارکت طرح‌های پتروشیمی در دو روز اول به هزار و 735 میلیارد ریال رسید و به این ترتیب نیمی از اوراق منتشر شده در مرحله دوم با استقبال مردم فروخته شد.
به گزارش خبرنگار شانا، در روز نخست عرضه (شنبه 25 دی) هزار و 135 میلیارد ریال از اوراق مشارکت مرحله دوم طرح‌های اوره و آمونیاک سوم شیراز، ان.اف سوم بندرامام، بندر پارس و پتروشیمی اروند به فروش رفته بود.
مرحله دوم عرضه اوراق مشارکت طرح های پتروشیمی به منظور جلب مشارکت‌های مردمی برای سرمایه‌گذاری سودآور و مطمئن از روز شنبه 25 دی به مدت پنج روز کاری در شعب منتخب بانک ملی آغاز شده است. این اوراق مشارکت چهار ساله، با نرخ سود علی الحساب 17 درصد سالیانه و معاف از مالیات است، سود علی الحساب این اوراق هر سه ماه یک بار به صورت روز شمار از طریق شعب فروشنده پرداخت خواهد شد.
اوراق مشارکت طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مبالغ 10، 20، 50، 100 و 200 میلیون ریالی منتشر می‌شود، این اوراق مشارکت بی نام و قابل انتقال به غیر بوده و دارنده آن مالک اوراق شناخته می‌شود، ضمن این که اوراق قابلیت بازخرید قبل از سررسید با نرخ 16.5 درصد سالیانه را نزد شعب فروشنده دارند.
نخستین مرحله عرضه اوراق مشارکت طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی 13 آذر ماه امسال انجام شد.
۲۹ دی ۱۳۸۹ ۰۹:۱۵
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۴۶۰
کد خبر : ۴۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید