آلودگی هوای تهران ربطی به بنزین تولیدی پتروشیمی ندارد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: بنزین تولیدی پتروشیمی بسیار مرغوب و متناسب با استانداردهای جهانی است و ارتباط دادن آلودگی هوای تهران به بنزین تولیدی پتروشیمی ترفند دشمنان است.

به گزارش نیپنا مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه بنزین تولید پتروشیمی در همه کشور مصرف می شود و فقط در تهران مصرف نمی شود افزود: آلودگی هوای تهران هیچ ربطی به بنزین تولیدی پتروشیمی ندارد و به نظر می رسد طرح این مسئله ترفند جدید دشمن شکست خورده  برای کم اثر کردن خودکفایی تولید بنزین در ایران است.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: دشمنان پیش از این شایعه کردند ایران توان تولید بنزین ندارد، بعد گفتند آن مقدار که نیاز دارید نمی توانید تولید کنید، در مرحله بعد شایعه آلودگی بنزین را مطرح کردند و اکنون هم که همه دسیسه‌های آنها شکست خورده است شایعه ارتباط آلودگی هوا با بنزین تولیدی پتروشیمی را مطرح می‌کنند.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: همه این ها شایعات بی اساس است و بی ارزش بودن آنها امروز برای مردم روشن شده است.
بیات گفت: آنها همچنین  شایعه کردند که تولید بنزین در تولید مجتمع ها تاثیر منفی می گذارد اما آمار نشان می دهد فروش هفت ماهه سال 89 پتروشیمی با افزایش 32 درصدی نسبت به پارسال به 14 میلیون و 130 هزار تن رسیده است .میزان صادرات محصولات ما هم 33 درصد افزایش یافته است و به عدد 9 میلیون و 560 هزار تن رسیده است. از نظر ارزش صادرات هم توانستیم با افزایش 62 درصدی نسبت به پارسال به رقم 5 میلیارد و 700 میلیون دلار برسیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی میزان تولید کنونی بنزین در مجتمع های پتروشیمی را 13 تا 15 میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: ما اکنون توانایی تولید 17 تا 20 میلیون لیتر بنزین در روز را داریم اما فعلا کشور نیازی به استفاده از این ظرفیت ندارد.
بیات تاکید کرد: در صورت لزوم می توانیم دو مجتمع دیگر را هم به تولید بنزین اختصاص دهیم و ظرفیت تولید خود را به 24 میلیون لیتر هم برسانیم که فعلا چنینی نیازی در کشور وجود ندارد.
وی همچنین از مردم به علت مدیریت مصرف سوخت و بنزین قدردانی کرد.
۲۲ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۰۰
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۴۱۴
کد خبر : ۳۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید