اساسنامه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نهایی شد

رئیس امور مجامع و سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تصویب و نهایی شدن اساسنامه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس خبر داد و گفت: اعضای هیئت مدیره هلدینگ نیز مشخص و صلاحیت آن‌ها هم تائید شده است.

مرتضی رحیمیان در گفت‌وگو با خبرنگار شانا تاکید کرد: هیئت مدیره هلدینگ نیز چندین بار تشکیل جلسه داده و می توانیم بگوییم که در حال حاضر هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس شکل قانونی پیدا کرده است.

وی افزود: سبد دارایی های هلدینگ نیز تا اواخر مرداد ماه تکمیل می شود و سهام 12 شرکت زیرمجموعه آن که در حال حاضر در اختیار شرکت ملی صنایع پتروشیمی است به هلدینگ منتقل خواهد شد.

رحیمیان شرکت‌های عملیات غیر صنعتی ماهشهر، عملیات غیر صنعتی پازارگاد، مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، پتروشیمی بین‌الملل، بازرگانی پتروشیمی و مجتمع‌های مبین، برزویه، پارس، بوعلی‌سینا، فجر، خوزستان و بندرامام را شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ برشمرد.

وی گفت: 100 درصد سهام شرکت‌های عملیات غیر صنعتی ماهشهر، عملیات غیر صنعتی پازارگاد، مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، پتروشیمی بین‌الملل و پتروشیمی مبین، 5/76 درصد از سهام پتروشیمی برزویه، 60 درصد سهام پارس، 45 درصد بازرگانی پتروشیمی و 70 درصد سهام مجتمع‌های بندرامام، فجر، بوعلی‌سینا و خوزستان در هلدینگ عرضه خواهد شد.

واگذاری 40 درصد هلدینگ بابت سهام عدالت

رحیمیان با بیان اینکه زمان واگذاری هلدینگ در اختیار سازمان خصوصی است، خاطرنشان کرد: البته سازمان خصوصی سازی 40 درصد سهام هلدینگ را براساس مصوبه سال 88 به عنوان سهام عدالت و یک درصد را نیز به آستان قدس رضوی واگذار کرده است.

امکان پیوستن پتروشیمی تندگویان به هلدینگ

رئیس امور مجامع و سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به طرح پیشنهادی این شرکت برای تشکیل دو هلدینگ جداگانه در مناطق ماهشهر و عسلویه گفت: سازمان خصوصی سازی اعلام کرده که امکان بررسی این پیشنهادات وجود ندارد ولی پذیرش پتروشیمی تندگویان را در هلدینگ خلیج فارس بررسی خواهند کرد.

وی تصریح کرد: پیوستن پتروشیمی تندگویان با توجه به اینکه خوراک خود را از پتروشیمی بوعلی سینا دریافت می کند، می تواند در بهبود عملکرد آن ها و حتی هلدینگ موثر باشد.

۶ اَمرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۸
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۶۴۸
کد خبر : ۳۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید