مدیر اچ.اس.یی شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

کم توجهی به پدافند غیرعامل آسیب پذیری صنعت نفت را افزایش می دهد

عسلویه _ شانا _ گروه پتروشیمی: دکتر قدرت الله نصیری، کم توجهی به مقوله پدافند غیرعامل را موجب افزایش آسیب پذیری صنعت نفت در بخش های متعدد خواند و گفت: خوشبختانه با تاکید وزیر نفت، فعالیت های مدیران در این زمینه مهم در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار شانا در عسلویه، مدیر اچ.اس.یی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در همایش «امنیت اطلاعات و ارتباطات در منطقه جنوب کشور» افزود: حفظ آمادگی کامل برای مقابله با حوادث (اعم از بحران ها، جنگ و بالایای طبیعی) در چارچوب پدافند غیرعامل یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران ارشد صنعت نفت است.

نصیری ادامه داد: توجه به مقوله امنیت اطلاعات و ارتباطات و پایداری آن، لازمه هماهنگی و تعامل تمام بخش های ذیربط با بحث پدافند غیرعامل است تا در آینده نزدیک بتوان با یک وحدت رویه، پروژه ها و طرح های زیر ساختی صنعت نفت را با رعایت کامل شاخص های آن اجرا کرد و امنیت تاسیسات مهم را تضمین کرد.

رئیس همایش امنیت اطلاعات و ارتباطات در منطقه جنوب کشور در باره اهداف برگزاری این همایش گفت: کاهش آسیب پذیری تاسیسات، توانمند سازی متخصصان در زمینه امنیت اطلاعات و حوزه ارتباطات، برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی و افزایش آمادگی مجموعه مدیریتی و کارکنان صنعت نفت، مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.

نصیری افزود: بیش از چهار ماه پیش با تشکیل یک دبیرخانه، مطالعات لازم برای برگزاری این همایش به گونه ای که بتوان با ایجاد فضای همکاری و تعامل، دانش و تجربه های لازم برای ترسیم آینده صنعت نفت در حوزه پدافند غیرعامل گردآوری شود، انجام شد.

وی تصریح کرد: در پایان این همایش دو روزه، با استفاده از مجموع دیدگاه های ارائه شده، یک طرح جامع به منظور صیانت از منابع و زیرساخت های مهم کشور در صنعت نفت تهیه خواهد شد.

همایش «امنیت اطلاعات و ارتباطات در منطقه جنوب کشور» امروز (سه شنبه 18 خرداد) با حضور مدیران فناوری اطلاعات و اچ.اس.یی شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سالن همایش های سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آغاز به کار کرد.

در این همایش که با هدف بررسی و تحلیل امنیت در حوزه تجهیزات ارتباطاتی و فناوری اطلاعات، تبیین وضعیت جغرافیایی منطقه جنوب از نقطه نظر اقتصاد ملی، منطقه ای و سیاسی، امینت در حوزه دولت الکترونیک و الزامات پیاده سازی استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات برگزار شده است، مدیران سازمان پدافند غیرعامل کشور، مرکز پدافند غیرعامل فاوا و برخی مدیران فناوری اطلاعات استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان حضور دارند.

سخنرانان این همایش به مدت دو روز، آخرین تحقیقات خود در زمینه پدافند غیرعامل و حفظ امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات را ارائه خواهند داد.
۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۱۱
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۶۲۳
کد خبر : ۳۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید