مهندس بیات از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بازدید کرد

روز پنجشنبه (13 خرداد ماه) منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای چندمین بار پیاپی و فشرده میزبان معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و هئیت همراه شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، عبدالحسین بیات به همراه تنی چند از مدیران ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای بازدید از پروژه های اروند و NF3 بندرامام به این منطقه سفر کرد و از نزدیک به بررسی پیشرفتهای انجام شده در این طرحها پرداخت.
وی پس از بازدید از مراحل اجرای پروژه ها در جلسات جداگانه به همراه مدیران شرکتهای پتروشیمی اروند و بندرامام به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای اجرایی پیشبرد اهداف از پیش تعریف شده در این طرحها پرداخت.
مهندس بیات در جمع مدیران و کارشناسان پتروشیمی اروند گفت: با فرا رسیدن ایام ا... جاری و پیش رو، شان وجود ایام الله را یادآوری به انسانهاست و اینکه انسان همیشه در مسیرهای الهی و هدفهای مقدس خود باقی بماند و منحرف نشود.
وی با بیان این نکته که آسایش و رونق زندگی بشر باید بستر توانمندسازی انسان برای تکامل و کمال اوست، افزود:  باید با الگوبرداری از عزم راسخی که نمود آن را می توان در جای جای تاریخچه انقلاب اسلامی مشاهده کرد کمر همت بسته و با اراده مصمم در جهت خدمت گذاری و راه اندازی این گونه پروژه ها تلاش نماییم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایجاد ارزش افزوده و به حرکت درآوردن منابع خدادادی کشور را نتیجه راه  اندازی واحد های جدید پتروشیمی عنوان کرد و افزود: ایران در طول تاریخ در پهنه گیتی درخشان بوده است و تداوم این روند ممکن نخواهد بود مگر با به ثمر نشستن زحمات همگی شما در راه اندازی و بهره برداری از پروژه های بزرگ.
وی تشکیل جلسات بسیار فشرده و هماهنگ را برای ایجاد نظم و انسجام فعالیتها توصیه کرد و افزود: تمرکز بر اهداف برجسته و پر اهمیت در کنار توجه به نکات ریز و کلیدی میتواند رمز موفقیت شما باشد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی مطالبات جدی خود در زمینه های کاری را امری انکار ناپذیر دانست و افزود: همکاری در محیط دوستانه و صمیمی هیچگونه منافاتی با جدیت در کار ندارد چرا که در غیر این صورت شیرازه تمامی امور از هم پاشیده خواهد شد.
وی ضمن تاکید فراوان بر رعایت حفظ موارد ایمنی در طول دوران ساخت و ساز و بهره برداری اظهار داشت: آنچیزی که مورد نظر ماست راه اندازی ایمن پروژه ها در زمان مطلوب است.
در ادامه مهندس بیات و هیات همراه در محل پروژه  NF3 بندرامام حضور یافتند و پس از بازدید از پروژه، در جلسه کارشناسی که در این خصوص تشکیل شد شرکت کردند.
طرح پتروشیمی NF3بندرامام در زمینی به مساحت 8 هکتار در حال احداث است و پس از راه اندازی و بهره برداری از آن سالانه 443 هزار تن اتان،870 هزار تن پروپان، 688 هزار تن بوتان، 365 هزار تن پنتان، 284 هزار تن هگزان پلاس و 35 هزار تن گاز سوخت تولید خواهد شد.
این پروژه در تیر ماه سال 1386 آغاز به کار کرده است تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
۱۷ خرداد ۱۳۸۹ ۱۴:۴۸
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۵۳۵
کد خبر : ۳۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید