پتروشیمی پارس در جایگاه پنجاه و نهمین شرکت برتر ایران قرار گرفت

در فهرست جدید سازمان مدیریت صنعتی ایران، شرکت پتروشیمی پارس با شش رتبه ارتقا نسبت به سال گذشته، در ردیف پنجاه و نهم پرفروش ترین شرکت های کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار شانا در عسلویه، ارزش تولیدات، کیفیت و صادرات محصولات در این درجه بندی و ارتقای پتروشیمی پارس به مکان پنجاه و نهم نقش مهمی داشته است.

ارزش واحدهای اتیل بنزن و استایرن منومر که به عنوان طرح‌های توسعه پتروشیمی پارس شناخته می‌شود، سالانه 760 میلیون دلار برآورد شده است؛ این واحدها با ظرفیت تولید یک میلیون و 245 هزار تن در سال (645 هزار تن اتیل بنزن و 600 هزار تن استایرن منومر) از مهم ترین واحدهای تولیدی صنعت پتروشیمی کشور محسوب می شود.

شرکت پتروشیمی پارس از شرکت های مادر در فاز اول پتروشیمی منطقه ویژه انرژی پارس به شمار می رود؛ خوراک این مجتمع پتروشیمی از فازهای پالایشگاهی پارس جنوبی، پتروشیمی آریاساسول، پتروشیمی نوری (برزویه) و پتروشیمی بوعلی سینا تامین می شود.

محصولات این شرکت حدود چهار میلیون و 500 هزار تن در سال است که 50 درصد آن صادر می شود و مابقی به منظور تامین خوراک پتروشیمی آریاساسول و بخشی از خوراک پتروشیمی جم مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت پتروشیمی پارس در سال 1388 با تکمیل و راه اندازی مخزن جدید بوتان و پروپان، موفق به افزایش ظرفیت ذخیره سازی محصولات واحد استحصال اتان از 30 هزار تن به 120 هزار تن شد و توانایی صادرات توسط کشتی های با ظرفیت بسیار بالا را به دست آورد.
۲۳ فروردین ۱۳۸۹ ۱۲:۳۴
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۸۰۳
کد خبر : ۳۳۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید