برنامه های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال "همت مضاعف و کار مضاعف" اعلام شد

برنامه های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال "همت مضاعف و کار مضاعف" اعلام شد
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در جمع مدیران ستادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی مهمترین اولویت های این شرکت را در سال 1389 اعلام کرد.

به گزارش نیپنا؛ عبد الحسین بیات معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی  صبح امروز (15 فروردین ماه) در جلسه هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال "همت مضاعف، کار مضاعف"، گفت: شناسایی و ایجاد زیر بناهای اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و معرفی پروژه های دانش محور که منجر به  ایجاد ارزش افزوده و توسعه زنجیره تولید می شود، از مهمترین فعالیت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال 1389 است.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: در سال جدید با همت و کار مضاعف برای تکمیل طرح های نیمه تمام، پتروشیمی های اروند، NF  سوم بندر امام، پلی اتیلن سبک خطی امیرکبیر، توسعه طرح پلی استایرن تبریز، پردیس2، قطعه اول خط لوله اتیلن  غرب، پلیمر کرمانشاه، PVC هگمتانه، VAMهمدان، کاویان و بوتن 1 جم به بهره برداری می رسند.

بیات با اشاره به بحث تامین منابع مالی طرح های جدید، گفت: با مساعدت و پیگیری وزیر نفت، برای اجرای 30 طرح جدید تفاهم نامه هایی با بانک های داخلی امضا شده است که امیدواریم در آینده نزدیک این تفاهم نامه ها تبدیل به توافق نامه شوند.

وی از دیگر اولویت های شرکت ملی صنایع پتروشیمی را در سال همت مضاعف و کار مضاعف، تقویت روند تولید با استفاده کامل از ظرفیت اسمی با حفظ تمامی مشخصات و ارزش تولید عنوان کرد .

مهندس بیات در ادامه در خصوص اجرای سیاست خصوصی سازی و بند (ج) اصل 44 قانون اساسی تاکید کرد: با تدوین ساختار سازمان توسعه ای- حاکمیتی و تهیه اساسنامه جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا خرداد ماه امسال، این شرکت با پیگیری مجدانه سیاست های خصوصی سازی،  از یک سازمان بنگاه دار به سازمان توسعه ای - حاکمیتی تبدیل خواهد شد.

وی گفت: اصلاح ساختار مالی و شفاف سازی حسابهای فی مابین شرکت ها و نیز به روز نگه داری روند پرداخت هزینه خوراک از جمله فعالیت های این شرکت دربخش مالی است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به فعالیت های پژوهش و فن آوری در صنعت پتروشیمی گفت:
جهت گیری مدیریت پژوهش و فن آوری در سال جدید "توسعه دانش محور" با هدف کاهش هزینه ها و افزایش ارزش افزوده با استفاده از فناوری روز خواهد بود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر حمایت این شرکت از تشکل ها و انجمن های غیر دولتی و انتقال بخش های تصدی گری شرکت ملی صنایع پتروشیمی به بخش  خصوصی افزود: توسعه دانش، توجه به توسعه IT و افزایش بهره وری از جمله سیاست های این شرکت در سال جدید است.

وی ضمن تاکید بر مکانیزم اطلاع رسانی به موقع و جامع از وضعیت صنعت پتروشیمی به افکار عمومی جامعه و مطبوعات در ادامه افزود: در حال حاضر اجرای سیاست های برنامه پنجم آغاز شده است، اما در نظر داریم در سال جدید تدوین برنامه ششم صنعت پتروشیمی آغاز شود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن اظهار خشنودی از دستاوردهای موفق سال "اصلاح الگوی مصرف"، گفت: سال گذشته با اجرای سیاست های اصلاح  الگوی مصرف و بهبود مستمر روش های مصرف در صنعت پتروشیمی، دستاوردهای اقتصادی بسیار خوبی به وجود آمد و روند اصلاح الگوی مصرف در این صنعت متوقف نخواهد شد.
۱۵ فروردین ۱۳۸۹ ۱۴:۳۳
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۷۶۶
کد خبر : ۳۳۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید