کشف مخازن جدید نفت و گاز در کشور میرکاظمی: جزئیات اخبار خوش وزارت نفت دهه فجر اعلام می‌شود

کشف مخازن جدید نفت و گاز در کشور
میرکاظمی: جزئیات اخبار خوش وزارت نفت دهه فجر اعلام می‌شود
وزیر نفت از کشف مخازن جدید هیدروکربوری در کشور خبر داد و گفت: اخبار تکمیلی درباره منابع نفتی و گازی تازه کشف شده در دهه فجر به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به استان قم، دکتر سید مسعود میرکاظمی ظهر روز گذشته (پنج شنبه، 8 بهمن) در حاشیه مراسم افتتاح خط لوله هشتم سراسری گاز کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون صنعت نفت ایران در زمینه‌های مختلف همچون اکتشاف، حفاری، بهره برداری و صنایع پتروشمی و گاز به خودکفایی دست یافته به طوری که امروز ما شاهد افتتاح پروژه‌ای بودیم (خط لوله هشتم سراسری گاز) که 100 درصد آن به وسیله نیروهای داخلی احداث شده است.
وزیر نفت با بیان این که تامین گاز بخش‌هایی از استان‌های فارس، یزد، اصفهان و شهر کاشان به وسیله خط لوله هشتم سراسری انجام می‌شود، تاکید کرد: بخشی از گاز این خط لوله در فصول گرم سال به منظور ذخیره‌سازی در میدان سراجه قم تزریق می شود و در ایام سرد سال که مصرف تا پنج برابر افزایش می‌یابد، این گاز ذخیره شده برداشت خواهد شد.
دکتر میر کاظمی از اتصال خط هشتم سراسری گاز کشور به خط دوم انتقال گاز ترکمنستان به ایران در سال آینده خبر داد و گفت: با اتصال این خط لوله هزار و 54 کیلومتری به خطوط گاز شمالی کشور، مدیریت تولید و مصرف در بخش های جنوبی و مرکزی بهتر انجام خواهد شد.
وی با تاکید بر این که هم اکنون بیش از 170 هزار کیلومتر خطوط گاز شهری و روستای در کشور احداث شده است، گفت: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هم اکنون بیش از 93 درصد از جمعیت شهری کشور از گاز طبیعی برخوردار هستند.
۱۰ بهمن ۱۳۸۸ ۱۸:۲۵
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۸۱۸
کد خبر : ۳۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید