واحد دوم نیروگاه پتروشیمی فجر به مدار آمد

واحد دوم نیروگاه پتروشیمی فجر به مدار آمد
واحد دوم نیروگاه طرح توسعه پتروشیمی فجر راه‌اندازی و وارد مدار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی،‌ مدیر اجرایی طرح توسعه پتروشیمی فجر در این زمینه گفت: پس از انجام عملیات آماده‌سازی ترانسفورماتور، پست‌های انتقال و توربین، با تلاش کارکنان واحد نیروگاهی شماره 2، سه ماه زودتر از برنامه مصوب وارد مدار و پس از 72 ساعت راه‌اندازی آزمایشی به واحد بهره‌برداری تحویل شد.

ملک‌زاده افزود: توان تولید کنونی این واحد 80 مگاوات است و همراه با واحد نیروگاهی شماره یک، به شبکه سراسری برق‌رسانی می‌کند که این موضوع، نقش بسزایی در افزایش ظرفیت برق استان خوزستان خواهد داشت.

وی یادآوری کرد: پتروشیمی فجر علاوه بر تامین یوتیلیتی مورد نیاز مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه، بیش از 250 مگاوات برق از طریق واحدهای نیروگاهی مجتمع به شبکه سراسری ارسال می‌کند.

مجتمع پتروشیمی فجر به منظور تامین و توزیع یوتیلیتی مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در دو فاز ساخته شده است که در فاز 2، چهار توربین گازی با ظرفیت 650 مگاوات برق تولید می‌کنند.

این مجتمع یکی از طرح‌های بزرگ یوتیلیتی (تولید آب، برق و بخار) شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که فاز نخست آن از سال 85  در مدار تولید قرار گرفته و هم‌اکنون با ظرفیت کامل در حال تولید است.

۲۹ دی ۱۳۸۸ ۱۷:۳۴
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۴۹۸
کد خبر : ۲۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید