فعالیت های عمده پژوهش و فناوری مرکز اراک

طراحی،‌ مهندسی و تامین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی (SPEC) اجرای فازهای اول (مطالعات کامل فنی اقتصادی) مربوط به پروپوزالهای "تهیه دانش فنی استن، اولئامید و سولفولان در مقیاس اقتصادی مورد نیاز

1. شرکت طراحی،‌ مهندسی و تامین قطعات و مواد شیمیایی صنایع پتروشیمی (SPEC) اجرای فازهای اول (مطالعات کامل فنی اقتصادی) مربوط به پروپوزالهای "تهیه دانش فنی استن، اولئامید و سولفولان در مقیاس اقتصادی مورد نیاز" را به "پژوهش و فناوری مرکز اراک" سپرد. شایان ذکر است پس از بررسی کارشناسی غربالگری لیست مواد شیمیاییی پر مصرف مورد نیاز صنایع پتروشیمی (ارائه شده از سوی شرکتSPEC ) ، نهایتا 4 پروپوزال با عناوین "دستیابی به دانش فنای تولید 1- هگزن در مقیاس اقتصادی مورد نیاز" ، "دستیابی به دانش فنی تولید استن در مقیاس اقتصادی مورد نیاز" ، "دستیابی به دانش فنی تولید اولئامید در مقیاس افتصادی مورد نیاز" و "دستیابی به دانش فنی تولید سولفولان در مقیاس اقتصادی مورد نیاز" توسط پژوهندگان مرکز اراک در فازهای مختلف اجرایی تهیه گردیده و به شرکت SPEC ارائه شده بود.
2. ارائه گزارش حضوری به معاونت محترم پژوهش و فناوری وزیر نفت درخصوص بررسی کارشناسی طرح تجمیع پالایشگاه و پتروشیمی در پروژه های آتی کشور (طرح پترو پالایشگاه) و دستور ایشان جهت ادامه این فعالیت و ارائه گزارش امکان سنجی اجرای این طرح برای 2 پالایشگاه داخل کشور.
بررسی کارشناسی اجرای طرح مذکور از سوی مدیریت محترم کانون تفکر از مدیریت محترم عامل شرکت پژوهش و فناوری درخواست شده بود که این امر به مرکز اراک محول گردید و پژوهندگان مرکز اراک نیز با بررسی این طرح و نحوه اجرای آن در مناطق مختلف جهان و مزایا و معایب احتمالی آن، پیشنهادات خود را در زمینه اجرای این طرح در کشور در گزارش خود ارائه نمودند. گزارش فاز اول موضوع مذکور حضور معاونت محترم پژوهش و فناوری وزیر نفت تقدیم شد و ایشان ضمن قدردانی از گزارش ارائه شده، دستور دادند با همکاری پژوهش و فناوری شرکت پخش و پالایش، این طرح برای 2 پالایشگاه کشور امکان سنجی شده و نتایج آن اعلام گردد.
3. تهیه گزارش استخراج مشکلات فنی پتروشیمی برزویه و ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت رفع این مشکلات. مدیریت محترم کانون تفکر پتروشیمی موضوع بررسی و رفع مشکلات فنی پتروشیمی برزویه را از مدیریت محترم عامل شرکت پژوهش و فناوری درخواست نموده بودند که این امر به مرکز اراک سپرده شد. در این خصوص تیمی از پژوهندگان این مرکز از سایت پتروشیمی برزویه در عسلویه بازدید بعمل آوردند و طی جلساتی با کارشناسان مربوطه، ‌مذاکرات فنی صورت پذیرفت و نهایتا طی گزارش فاز اول به طرح کارشناسی مشکلات مربوطه پرداخته و راهکارهای عملی پیشنهادی خود را ارائه نمودند.

۲۳ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۴۴
پژوهش و فناوری مرکز اراک |
تعداد بازدید : ۲,۶۲۲
کد خبر : ۲۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید