کاهش 50 درصدی ضریب حوادث در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر

کاهش 50 درصدی ضریب حوادث در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر
رئیس اچ.اس.یی منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر از کاهش 50 درصدی ضریب حوادث در شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی مستقر در این منطقه خبر داد.

مهندس منصور رستمی در گفت و گو با خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب افزود: این میزان کاهش در یک دوره یک ساله (قیاس مهرماه 87 تا مهرماه سالجاری نسبت به دوره مشابه یک سال پیش از آن) با ارائه آموزش های بیشتر به کارکنان و پایش مرتب و مستمر فضای کاری شرکت ها و مجتمع های پتروشیمی محقق شده است.

وی یادآور شد: عمده حوادث شامل سقوط از ارتفاع و برق گرفتگی در شرکت های خصوصی مستقر در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر بوده که کنترل شده است.

رستمی ادامه داد: از سال گذشته فعالیت نظارت بر امور اچ.اس.یی شرکت های پتروشیمی به منطقه ویژه ماهشهر واگذار شده است؛ 20 شرکت و مجتمع پتروشیمی در مدار تولید قرار دارند که تمام خدمات ایمنی، بهداشت و امور زیست محیطی به ویژه خدمات آتش نشانی به تمام این شرکت ها ارائه می شود.

وی اظهار داشت: کمیته ای با عنوان کمیته ویژه بررسی حوادث منطقه ویژه ماهشهر، شامل ترکیبی از کارشناسان در منطقه ویژه تشکیل شده که بحث پیشگیری از حوادث و علت حوادث را بررسی می کند.

رستمی گفت: در بخش ایمنی با دریافت گزارش از شرکت ها نقاط قابل بهبود را افزایش می دهیم و برای کاهش نقاط ضعف تلاش می کنیم؛ در بخش بهداشت نیز آزمایشگاه های منطقه ویژه مجهز به سامانه ها و فناوری های روز شده تا همه شرکت های پتروشیمی پایش شوند.

وی افزود: در بخش محیط زیست نیز تمام خروجی مجتمع ها پایش می شود و راه کارهای لازم برای توسعه فضاهای سبز و سالم سازی محیط زیست به مسئولان اچ.اس.یی شرکت ها ارائه می شود.
۱۸ آبان ۱۳۸۸ ۱۶:۱۷
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۸۷۷
کد خبر : ۲۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید