امضاء تفاهم¬نامه همکاری علمی- تحقیقاتی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی با 4 دانشگاه +عکس

در تاریخ 13/10/94، 4 تفاهم­نامه همکاری علمی- تحقیقاتی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی با 4 دانشگاه شیراز، دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با حضور مهندس زنگنه وزیر نفت، دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، جمعی از معاونین و مدیران این دو وزارتخانه, مدیران دفتر فناوری معاونت ریاست جمهوری, روسای 8 دانشگاه, رئیس پژوهشگاه صنعت نفت, مدیران پژوهش و فناوری گاز و پالایش و دکتر قنبری مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی منعقد گردید. با توجه به ماهیت پژوهشی این تفاهم­ نامه­ ها، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به نمایندگی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی اجرای تفاهم­ نامه­ ها را به عهده خواهد داشت.

شایان ذکر است در اجرای سیاست­های اقتصاد مقاومتی و سیاست­های برنامه ششم توسعه کشور (ابلاغی مقام معظم رهبری) و در راستای تدوین ساز و کار لازم برای ایجاد ساختار بنیادین فناوری و اتکاء به اقتصاد دانش­ بنیان و به منظور تحکیم روابط صنعت نفت و مراکز علمی و فناوری کشور، واگذاری فرآیندهای مهم و اولویت­دار حوزه پایین­ دست به دانشگاه­ها و مراکز تحقیقاتی طرح­ ریزی شد. با اولویت­ بندی طرح­ها و انتخاب دانشگاه­های متناظر برای هر طرح، با رعایت برنامه ­های بلندمدت حوزه­ های مذکور در تولید محصولات آتی و فرآیندهای تکرارپذیر و به منظور تأمین دانش­های فنی مورد تأکید شرکت­ها انجام پذیرفت. لازم به ذکر است در این خصوص به توانمندی دانشگاه­ها در حوزه­ های تخصصی توجه شده است. ماحصل این فعالیت­ها در مطابقت با برنامه­ های مذکور 4 برنامه عملیاتی در زمینه­ های متانول، الفین، پروپیلن و کاتالیست­های پلی الفین مرتبط با صنعت پتروشیمی ارایه گردید که به ترتیب دانشگاه شیراز، دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان دانشگاه متولی و مشاور این طرح­ها منتخب گردیدند.

چهار محور تحقیقاتی زیر موضوع تفاهم­ نامه می­باشد:

1)   تدوین دانش­ فنی فرآیند و کاتالیست­های تولید متانول و مشتقات متانول

2)   تدوین دانش­ فنی فرآیند تولید الفین­ها

3)      تدوین دانش­ فنی فرآیند محصولات حاصل از پروپیلن

4)تدوین دانش­ فنی تولید پلی الفین­ها و کاتالیست­های مربوطه

امید است با اجرای کامل این برنامه جامع پژوهشی، گام اساسی در راستای خودکفایی و بومی­ سازی دانش­های فنی مورد نیاز این صنعت ارزش­ آفرین برداشته شود.

 

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم

تفاهم


۱۳ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۳۱۱
کد خبر : ۱,۰۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید