دکتر قنبری : در راستای اقتصاد مقاومتی دانش بنیان تعاملات بین¬الملل یک ضرورت است.

دکتر قنبری مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اعلام نمودند: بدون شک صاحب نوآوری درون­زا و دانش بومی شدن از هر راه و روشی که حاصل گردد باید در خدمت ایجاد انواع ثروت ( اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و غیره ) قرار گیرد. تسریع این روند مستلزم تعاملات بین­المللی است تا در راستای اهداف سازمانی نه تنها نسبت به پاسخگویی به نیازهای داخل اقدام نمود بلکه در عرصه­های بین­المللی نیز حضور یافت. ایشان افزودند در راستای اقتصاد مقاومتی دانش بنیان و به منظور ارتقاء جایگاه پژوهش و فناوری در صنعت پتروشیمی، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مبادرت به ایجاد کمیته بین­الملل مبادرت ورزید و تاکنون دو جلسه آن برگزار گردید. همچنین در همین راستا  در یک بازه زمانی کوتاه چند ماهه، جلسات متعددی با شرکت های صاحب لیسانس و پیشرو آسیایی برگزار و طی نشست­های متعدد، مدیران شرکت­ها آمادگی خود را جهت حضور در صنعت پتروشیمی ایران اعلام نمودند.

دکتر قنبری اظهار داشتند: از جمله سیاستهای مورد تأکید ما جهت مذاکره با این شرکت های صاحب نام  می­توان به موارد ذیل اشاره نمود:

·         تکیه بر توانمندی داخلی

·         تأکید بر شراکت­های راهبردی و همکاری متقابل پژوهشی و فناورانه

·         تهیه پیش نویس تفاهم­نامه­ و قراردادهای همکاری

·         اجرای پروژه­های همکاری مشترک

از جمله کشورهایی که در چند دهه اخیر مذاکراتی با آنها جهت عقد قرارداد صورت پذیرفته می­توان به شرکت­هایی از کشورهای نروژ، فرانسه، آلمان، اتریش، ژاپن، چین، استونی، اسپانیا، آمریکا و غیره اشاره نمود. در زمینه­هایی که در این مدت محور مذاکرات بوده است می­توان به همکاری پژوهشی در خصوص انواع کاتالیست­های پلیمری و غیر پلیمری مورد نیاز صنعت، متانول، MTO، آمونیاک، برج­ها و همچنین دوره­های آموزشی کاربردی، تهیه بسته­های مهندسی و غیره اشاره نمود. در پایان ایشان افزودند: امید است پس از این مرحله و در گام بعدی با تهیه بسته­های جذاب همکاری، ضمن یادگیری از تجارب شرکت­های بین­المللی پیشرو در صنعت پتروشیمی، با اولویت­بندی و تعیین نوع ارتباط با این مراکز و شرکت­ها، نسبت به اجرایی نمودن این همکاری­ها و تسریع در ارتقاء و بومی­سازی دانش­های فنی این شرکت افدام نمود.

۲۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۹۸۱
کد خبر : ۱,۰۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید