امور تأسیسات

تاسیسات به عنوان زیر ساخت و قلب تپنده­ ی یک مجموعه است. فرآیند نگهداری و تعمیرات ابنیه و هرگونه تجهیزات و تاسیسات ساختمانی مرتبط از جمله استفاده مطلوب از آب، گاز، سیستم­ های برقی و  روشنایی، تهویه، تخلیه پسآب­ ها، ایجاد سیستم­ های حرارتی و برودتی، سیستم­ های مخابراتی و تماس تلفنی داخل و خارج ساختمان، خطوط لوله، شیرآلات و غیره موضوعات تاسیساتی هستند. تاسیسات مرکز پژوهش و فناوری تهران اقدامات خود را بر پایه تعمیرات پیشگیرانه، تعمیرات اضطراری و تعمیرات اساسی بنا نهاده است و خدماتی به شرح زیر را ارائه می­نماید.
الف- تعمیر و نگهداری تجهیزات هواساز و سامانه­ های تهویه هوا: انجام کلیه فعالیت­ ها و امور مربوط به رفع عیوب و مشکلات تجهیزات هواسازها، سرویس­های پیش­از راه­اندازی هواسازها در فصول مختلف و راه­ اندازی هواسازها در فصول مختلف.


ب- سیستم­ های برق و روشنایی:
انجام کلیه فعالیت ­ها و امور مربوط به برق مرکز (سوله­ ها و آزمایشگاه­ ها تا ورودی تجهیزات و دستگاه­ های پژوهشی) شامل: رفع قطعی برق و رفع اتصالی برق و سیم کشی­ های مرکز، انجام کابل کشی ­های برق تک فاز و سه فاز مرکز (سوله­ ها و آزمایشگاه­ ها تا ورودی تجهیزات و دستگاه­ های پژوهشی)، تعمیرات و نگهداری سیستم­ های روشنایی کل مرکز.

پ- سیستم­ های سرمایشی و گرمایشی: تعمیرات و نگهداری فن­کوئل­ ها و کولرهای گازی کل مرکز.

ت- سیستم­ های مخابراتی: جابجایی، عیب­ یابی و رفع قطعی خطوط تلفن در کل مرکز.

ث- امور ساختمانی: تعمیرات و نگهداری کلیه شیرآلات مرکز (سوله­ ها و آزمایشگاه­ ها تا ورودی تجهیزات و دستگاه­ های پژوهشی)، انجام لوله ­کشی­ آب سرد و گرم و پسآب (سوله ­ها و آزمایشگاه ها تا ورودی تجهیزات و دستگاه­ های پژوهشی)، انجام لوله­ کشی گاز (سوله­ ها و آزمایشگاه ­ها تا ورودی تجهیزات و دستگاه­ های پژوهشی) و تعمیرات و نگهداری کلیه قفل ها و دستگیره درب­ های کل مرکز.