کوهپیمایی آهار به مناسبت آزادسازی خرمشهر

کوهپیمایی آهار به مناسبت آزادسازی خرمشهر
به همت پایگاه بسیج شهید احمدی روشن شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اردوی یک روزه ای به مناسبت بزرگداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور جمعی از همکاران شرکت برگزار گردید.
آهار

شکرآب باغستانی است ییلاقی و با صفا در شمال شرق تهران و در مسیر جاده اوشان و فشم. شکرآب در غرب روستای آهار واقع است که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفی شکرآب بر زیبایی‌های آن افزوده است. مسیر آهار به شکرآب یکی از مسیرهای دیدنی و جذاب اطراف تهران است که با داشتن طبیعتی زیبا پذیرای میهمانان و گردشگران فراوانی است. وجود رودخانه زلال، کوه های مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، این نقطه را به منطقه‌ای پر بازدید مبدل کرده است.

از روستای آهار تا شکرآب باغ‌های فراوان گیلاس و آلبالو وجود دارد که در ماه‌های اواخر خرداد تا اوایل مرداد درختان پر از میوه می‌شوند. در فصل پائیز هزار رنگ نیز درختان و باغهای مسیر جلوه زیبایی دارد که پیاده روی در این مسیر بسیار فرح بخش خواهد بود. این روستا و مسیرهای غربی آن محلی برای سیاحت و شکار شاهان قاجار نیز بوده است. آبشار پرآب شکرآب یکی از زیباترین مناظر طبیعی آن است. رودخانه آهار به طول 15 کیلومتر از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره‌های کوه تاربیشه گذشته و پس از مشروب کردن روستاهای مسیر به جاجرود می‌ریزد.

از محل روستای آهار تا آبشار حدود ۲ ساعت پیاده روی در پیش دارید. کمی قبل از آبشار، بقاع متبرکه امام زادگان سید زاهد و سید طاهر قرار دارد. امامزاده دارای سرویس بهداشتی بوده و برای چادر زدن و شب مانی نیز مناسب میباشد. حدود دو سوم اول مسیر دارای شیب بسیار کمی بوده و در بخش پایانی شیب رفته رفته بیشتر میشود..


دسترسی به آهار و شکرآب از تهران از طریق: اتوبان بابایی - جاده لشگرک و سپس جاده فشم میباشد. در جاده فشم در کیلومتر 12 وارد بخش اوشان شده و از داخل اوشان حدود 10 کیلومتر جاده آسفالت را تا انتها میروید تا به روستای آهار برسید. خودروی خود را میتوانید اطراف یا قبل از میدان آهار پارک کرده و به سمت شکرآب پیاده روی خود  را آغاز نمائید.

آهار

[منبع اطلاعات محلی روستای آهار و شکرآب: همشهری آنلاین با ویرایش]

۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۶
پایگاه بسیج شهید احمدی روشن |
تعداد بازدید : ۷۰۸
کد خبر : ۹۶۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید