مهندس پیوندی در جشن اعیاد شعبانیه: هرجا عشق به کار باشد شکوفا می شود

روز سه شنبه 12 خرداد 1394 به مناسبت اعیاد شعبانیه مراسمی با حضور مهندس پیوندی، قائم مقام مدیر عامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، مهندس بساق زاده، رئیس هیأت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، دکتر قنبری مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و دکتر روزبهانی، مدیر پژوهش و فناوری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی  در محل مرکز تهران این شرکت برگزار گردید. در این مراسم دکتر روزبهانی ضمن خوشامدگویی به میهمانان، پژوهشگران و همکاران نوید خبری مسرت بخش در ارتباط با شرکت را دادند که در مراسم امروز مهندس پیوندی بیان خواهند نمود .

مهندس پیوندی ضمن تبیین جایگاه استراتژیک صنعت پتروشیمی که در همه صنایع کلیدی و زندگی روزمره کاربرد دارد اشاره نمودند که آنچه اقتصاد کشور را جلو می برد نفت نیست بلکه آن چیزی است که تبدیل به کالا شود و صنعت پتروشیمی، نفت را به کالای با ارزش افزوده تبدیل می نماید. تنها پنج درصد هیدروکربورها در صنعت پتروشیمی دارای ارزش افزوده است ولی با اینحال امروز بالاترین رقم صادرات غیرنفتی به پتروشیمی تعلق دارد.

ایشان در ادامه به نقش شرکت پژوهش و فناوری در صنعت پتروشیمی اشاره کردند که تبدیل به ویترین این صنعت شده است و خواسته یا ناخواسته به  این صنعت ضربه وارد شد که خوشبختانه به همت مجلس این شرکت دولتی باقی ماند. باید بدانید که زمان محدود است و ما هم محدود هستیم به سرسبزی شهر تهران در شرایطی که بحث بحران آب مطرح است می نگریم در میابیم که کسانی دارند کار می کنند تا این شهر زیبا شود. اگر کار کنید حتی در خشکسالی هم جواب می گیرید و هوا بهاری می شود. هرجا عشق به کار باشد شکوفا می شود ما در صنایع دفاعی، موشکی، سلولهای بنیادین پیشرفت کرده ایم تا حدی که از ما می ترسند ولی متاسفانه در مهندسی پایه مهندسین شیمی و شیمیستهای ما کار مهمی را انجام نداده اند.

ایشان افزودند بسیار خوشحالم که به اطلاعتان برسانم مجوز تولید صنعتی تبدیل متانول به پروپیلن از وزیر اخذ شده است و ایشان گفتند به دنبال منابع آن باشید. روز یکشنبه گذشته نیز در هیأت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی این موضوع مصوب شد. 

در ادامه مهندس پیوندی آمار کلیدی در ارتباط با موارد ذیل ارایه نمودند:

  •  ثروت کشور در مقوله هیدروکربورها
  • منبع ذغال سنگ و لزوم توجه به آن
  • نسبت مصرف در بخشهای مختلف از جمله حمل و نقل، صنعت، ساختمان و غیره
  • مصارف تولیدات پتروشیمی
  •  بازارهای جهانی
  • چالشهای عمده صنعت پتروشیمی
  • مزیت خاورمیانه


     

در انتهای این مراسم نیز گروه هنری حدادی ها (نوازندگان صدای جمهوری اسلامی ایران) که متشکل از فرهاد حدادی: پدر و داوود حدادی: پسر بود برنامه ای شامل موسیقی فولکولوریک از 32 استان کشور با استفاده از 19 ساز بادی و کوبه ای اصیل اجرا نمودند. 

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۳۱
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۱۴۶
کد خبر : ۹۶۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید