جلسه تودیع و معارفه + عکس

 

طی مراسمی در تاریخ یکشنبه 25/03/93 با حضور مهندس شعری مقدم معاون وزیر نفت درامور پتروشیمی و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اعضاء هیأت مدیره و مدیران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، جلسه رسمی معارفه دکتر قنبری در سمت مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و تودیع مهندس جوکار از سمت سرپرست شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در محل ستاد  این شرکت برگزار گردید. در این مراسم مهندس شعری مقدم بیان داشتند انسانها خصوصیات متفاوتی دارند و تغییر افراد در سازمان ها با توجه به شرایط و این خصوصیات صورت می پذیرد. مثل تعویض­هایی که در مسابقات والیبال و فوتبال انجام می شود. مثال دیگر در جاده سازی است که ابتدا بولدوزر موانع را برداشته و سپس از گریدر ، غلطک و آسفالت استفاده می شود. این مراحل هرکدام در جایگاه و مقطع زمانی خود با ارزش است. ایشان افزودند عالم بی عمل درخت بی ثمر است. پژوهش هم باید در راستای رفع نیاز صنعت و کاربردی باشد. آقای جوکار تجربه خوبی در صنعت داشتند و با نیازهای آن آشنا بودند و توانستند پژوهش را در صنعت کاربردی نمایند. هیأت مدیره خوبی دارید و آقای قنبری را هم که همه می شناسید و لازم نیست معرفی شوند.

در ادامه مهندس جوکار ضمن تشکر از وقتی که مهندس شعری مقدم به این جلسه تخصیص دادند، به روند تکامل پژوهش در این شرکت و تبدیل آن به فناوری اشاره نمودند و سال 93-92 ، سال تمرکز بر تجاری سازی شد. بحث ادغام یا خصوصی سازی مطرح بود و سه سال مشکلات ادغام داشتیم. این بحث دل نگرانی هایی برای همکاران در سه مرکز ایجاد نمود که سعی نمودیم آن را مرتفع نماییم. فناوری در شرکت نهادینه شد و تهیه PDP در این شرکت معنا یافت. هیچ کار علمی که به فناوری تبدیل شده باشد ما نیافتیم ولی با تلاش این چرخه کامل شد. امروز زیرساختها آماده شده است و این شرکت بهترین مرکز برای تجاری سازی است. آقای بیات خیلی کمک کرد تا فناوری را جلو ببرد، مقام معظم رهبری نیز در این خصوص ما را راهنمایی می کنند و تأکید برآن دارند. خارجی ها اسم کاتالیست را به ما نمی گفتند ولی توانستیم به بسته های دانش کاتالیست دست یابیم و تجربیات خوبی در کنار همکاران داشتیم. آرزوی موفقیت برای آقای دکتر قنبری داریم و آمادگی هر نوع همکاری با ایشان را داریم.

همچنین دکتر قنبری ضمن تشکر از حضور مهندس شعری مقدم و سایر میهمانان، از تلاشهای آقای مهندس جوکار در حوزه های مختلف قدردانی نمودند و تأکید نمودند که این فعالیتها را با جدیت تعقیب خواهیم کرد. در 10 تیرماه 1389 که تفویض مسئولیت را داشتم اشاره خوبی جنابعالی به تفویض اختیار داشتید و شبیه دو امدادی است که دونده جدید چوب امدادی را به نفر بعدی می دهند. امیدوارم شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز به رسالت واقعی خودش جامعه عمل بپوشاند و به کلیه ذینفعان اثرات دانشی خوبی ارایه نماید.

در انتها لوح حکم جدید دکتر قنبری توسط مهندس شعری مقدم اهدا گردید و هدایایی به رسم یادبود از طرف شرکت پژوهش و فناوری، همکاران شرکت و مهندس شعری مقدم به ایشان اهدا شد. 

معارفه

معارفه

معارفه

معارفه

معارفه

معارفه

معارفه

۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۶:۴۸
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۲,۴۶۸
کد خبر : ۸۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید