حضور مهندس شعری مقدم , مهندس پیوندی و هیآت همراه از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی

رآس ساعت 8:30 مورخ 4/9/1392, هیأ تی از مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی شامل آقایان: مهندس شعری مقدم  معاون وزیر و مدیرعامل شرکت, مهندس پیوندی معاون مدیرعامل, مهندس بساق زاده مدیر کنترل تولید, با همراهی دکتر طائب, مهندس قنبری وکنعانی در مرکز تهران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی حضور بهم رساندند. در ابتدای جلسه پس از تلاوت قرائت قران مجید, مهندس جوکار سرپرست شرکت توضیحاتی پیرامون دستاوردهای شرکت شامل تاریخچه, گروههای پژوهشی , مراکز پزوهش و فناوری شرکت ارایه نمودند. در ادامه فرآیند نیل به فناوری شامل سیاستگذاری پژوهش و فناوری و اهداف کلان آتی در زمینه­های تدوین دانش های فنی مورد نیاز صنعت, کاتالیست ها, جاذب ها, اغازگرها شرح داده شدو وی افزود ارتباط شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در حال حاضر با 44 قطب دانشگاهی است. حلقه مهندسین مشاور نیز به شرکت وصل شده است. سپس بازدیدی از تسهیلات سوله ها و آزمایشگاهها شامل تجهیزات, ست آپ ها و پایلوتها به عمل آوردند و توضیحات مربط به هرواحد ارایه گردید. بعد از بازدید ابتدا مشکل قانونی قیمت گذاری دانش فنی توسط مهندس حاجی محمدی تشریح شد و در ادامه مهندس شعری مقدم ضمن تشکر از زحماتی که کشیده شده است و بخصوص دکتر طائب جهت جمع اوری این تجهیزات اضافه نمودند بسیار تحت تأثیر قرار گرفته و نمی توانند خوشحالی خود را مخفی نگه دارند. ولی هنر تجاری سازی را باید یاد گرفت و بهمین جهت یک هیأت مدیره بسیار قوی متشکل از آقایان : طائب, پیوندی و قنبری را برگزیدند و قرار شد  هیأت مدیره از خارج این مجموعه انتخاب شوند, که خودشان مدیرعامل را از بین خودشان یا خارج از آن انتخاب نمایند.

ایشان در ادامه افزودند دولتی بودن برای ما محدودیت هایی ایجاد می کند ولی مطمئناً هیأت مدیره جدید می تواند راه حلی برای آن بیابد. باید ببینیم دانش در دنیا چگونه و با چه قیمتی فروخته می شود. شما در این شرکت بسیار کار با ارزشی را انجام می دهید و ما پشتیبان شما هستیم . ایشان همچنین گفتند ثروتی خوب است که از نتیجه علم حاصل شود و علمی خوب است که به ثروت منجر شود.  من از شما متشکرم و خواهش می کنم علم شما زودتر به ثروت تبدیل شود. مهندس پیوندی نیز گفتند به دلیل علاقه شخصی مسئولیت هیأت مدیره این شرکت را علیرغم کار زیاد پذیرفتم. اینجا نتوع و حجم زیادی از کار را انجام داده اید و مشکل کشور در زمینه دانش فنی با تنوع زیادی رو به رو است. چیزی در حدود 70 میلیارد دلار برای ده سال آینده پتروشیمی پیش بینی شده است و علت اینکه صنایع تکمیلی در کشور رشد نمی کند کمبود پروپیلن است. علیرغم تنوع کاری در شرکت دو سه مورد هست که کشور به صورت ویژه به آن نیازمند است . روی دواتیل هگزانول، اکریلونیتریل و تبدیل متانول به پروپیلن هم کار شود تا از انحصاری بودن دانش فنی در بیاید. بسیار خوشحال شدم که روی روغن ها هم دارد کار می شود و باید چاره ای بیاندیشیم تا بچ اول تست کاتالیست را دولت گارانتی نماید چون واحد تولیدی جرأت جوابگویی به سهامداران ندارد و این گارانتی می تواند تضمینی برای به ثمر نشستن پژوهش باشد .

دکتر طائب نیز اضافه نمودند از همه کارهای ارزشی که به ثمر نشسته یا در شرف بثمر نشستن است متشکرم ارزش واقعی آن وقتی محقق خواهد شد که خواسته مهندس شعری مقدم تحقق پیدا کند و شرکت درآمد زایی داشته باشد. از همه و بخصوص مهندس جوکار تشکر می کنم عملیاتی بودن ایشان و علاقه مندی خاصشان کمک کرد تا روند پزوهش شتاب بیشتری بگیرد. در پژوهش ریسک پذیری بسیار مهم است الحمدالله نیروهای انسانی شرکت همه از ابتدا نخبه های دانشگاهی بودند و الان م ملاحظه می فرمایید ارزشمند ترین سرمایه شرکت , سرمایه انسانی آن است. امیدوارم به زودی برنامه عملیاتی خود اتکایی را در هیأت مدیره شرما ارایه و بتصویب هیأت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی برسانیم و قول می دهیم تا چند سال آینده روند اتکای به تأمین بودجه از شرکت ملی صنایع پتروشیمی را به حدالاقل برسانیم.  از طرف خودم و مهندس قنبری نیز از اعتمادی که مهندس شعری مقدم کردند تشکر می کنم و امیدوارم به همراه مهندس پیوندی کمک کنیم نیروهای ارزشی این شرکت  بتوانندفناوری را به صنعت عرضه کنیم. این شرکت باید با توافق دیروز به عرصه رقابت بین المللی برود. باید فکری بکنیم که چگونه بتوانیم با رقبای خارجی خودمان در ورود تکنولوژی های آنها به داخل کشور رقابت کنیم. انشاءا... نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج کشور هم مشتری داشته باشیم ابتدا در منطقه و در گام بعدی در دنیا این دانش ها را ارایه شود. من مطمءن هستم  مهندس شعری مقدم و اعضای هیأت مقدم با توجه به علاقه وافری که دارند بخصوص با بازدید امروز حمایت می کنند. امیدوارم در کنار شما عزیزان و مهندس جوکار بتوانیم در هیأت مدیره آنچه را که لازم است تا کمک به سرعت نیل به فناوری نماید را به سرانجام رسانیم.  ما در سال 1381 شرکت شدیم تا باز خواست شویم که چقدر درآمد داشته ایم. مهندس شعری مقدم اظهار رضایت از کار شما کردند وزیر بسیار راضی بودند از این مجموعه و این جای خوشحالی دارد و سفارشی به هیأت مدیره می نمایم که قدر مهندس جوکار را بدانند و از وجود ایشان به بهترین وجه استفاده نمایند.   

آقای مهندس شعری مقدم نیز اضافه کردند خوشبختانه وزیر محترم جناب آقای مهندس زنگنه نیز از شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بسیار راضی بودند . در انتها مهندس جوکار ضمن تبریک به هیأت مدیره جدید که بسیار قوی هستند از هیأت مدیره قبلی هم تشکر نمودند که در وقت مقتضی از آنها نیز قدردانی خواهد شد. ایشان اضافه نمودند آقای مهندس بیات هم زحمات بسیاری کشیدند جلساتی بسیاری را به مجلس رفتند و گفتند دست من را قطع کنید ولی شرکت پژوهش و فناوری از پتروشیمی جدا نکنید . خوشبختانه با بازدید اعضا کمیسیون صنایع مجلس و حمایت جناب وزیرنفت این شرکت توانست جایگاه خود را بیش از پیش تثبیت نماید.

 

 

۴ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۹۵۸
کد خبر : ۸۲۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید