افتتاح رسمی ده طرح مرکز اراک شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با حضور رئیس جمهور

رییس جمهور دکتر محمود احمدی نژاد در تاریخ 19/3/1392، ده پروژه  شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی مرکز اراک را افتتاح نمودند. این ده طرح که در اثر فعالیتهای پرتلاش پژوهشگران و کارکنان این شرکت به ویژه همکاران و متخصصین مرکز اراک در اواخر سال 1391 و اوایل سال 1392 به بهره برداری رسیدند به طور رسمی رونمایی شدند.

 واحد نیمه صنعتی پلی اتیلن سنگین(HDPE ) با ظرفیت 1200 تن در سال که برای اولین بار توانست گرید PE100 پلی اتیلن سنگین را در کشور به طور موفقیت تولید نماید, با دانش شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی راه اندازی شده است و در نوع خود در دنیا بی نظیر است. از اهداف و زمینه‌های فعالیت این واحد می توان به برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی به منظور دستیابی و توسعه دانش فنی فرآیند تولید محصولات پلی اتیلن، توسعه و کاربرد مواد و مصنوعات پلیمری،برنامه ریزی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی در سطح صنعت تولید پلی اتیلن از قبیل‌ تست کاتالیست‌ها، تست مواد افزودنی‌، خوردگی‌، محیط زیست و بهینه‌سازی فرآیندهای مرتبط و بهینه‌سازی انرژی، افزایش راندمان تولید و سود آوری، مطالعه‌، تهیه‌ و اجرای‌ طرح‌های‌پژوهشی‌، بنیادی‌، کاربردی‌ و توسعه‌ای ‌در زمینه‌های‌ مختلف‌ علوم‌ و فناوری پلی اتیلن، مشارکت در تولید جهانی علم و حرکت در مرزهای دانش، نوآوری فناوریهای جدید در زمینه پلی اتیلن، کمک‌ به‌ تربیت‌ نیروی‌ انسانی‌ محقق و بهره بردار در واحد های مرتبط، برپایی‌ دوره‌های‌ آموزش‌ کوتاه‌ مدت‌ به‌ منظور ارتقاء، سطح‌ دانش‌ و مهارت‌ کارکنان‌صنایع‌ تولیدی پلی اتیلن نام برد.

8 طرح دیگر شامل کسب دانش فنی کاتالیستهای تولید متانول و پلی اتیلن(کاتالیستIRZ ،مشابه کاتالیستPZ ) ،پایه کاتالیست گاما آلومینای کروی و  تولید پنج ماده شیمیایی ذیل در مقیاس نیمه صنعتی نیز در این تاریخ رونمایی گردید.

ü       پروژه پلی وینیل الکل

ü       پروژه Netzer Sb10

ü       پروژه منیزیم اتوکساید

ü       پروژه N فورمیل مورفولین NFM

ü       پروژه نئو پنتیل گلایکول NPG

همچنین در این مراسم، واحد نیمه صنعتی پلیمریزاسیون فاز گازی به عنوان طرح دهم مرکز اراک شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی افتتاح گردید.

۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۳:۴۲
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۸۶۷
کد خبر : ۷۷۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید