جنگ‌های آینده چگونه خواهند بود؟...

جنگ‌های آینده چگونه خواهند بود؟...
تحلیلگران نظامی در جنگهای آینده به فکر جنگ بدون خونریزی هستند. برنامه ریزان نظامی به کمک فنآوری نظامی قصد دارند بدون کشتن سربازان یا نابودی کامل هدف٬ نیروی دشمن را به تسلیم وا دارند.

همراه با رشد فنّاوری‌های اطّلاعاتی و ارتباطاتی چهرة جنگ‌های نظامی در دنیا نیز تغییر کرده و انواع جدیدی از جنگ پا به عرصه وجود گذاشته است.

جنگ الکترونیک، جنگ اینترنتی، جنگ رایانه‌ای، جنگ مجازی، جنگ اطّلاعاتی، جنگ روانی، جنگ رسانه‌ای ، جنگ سایبری، جنگ‌های فضایی و جنگ ستارگان اصطلاحاتی هستند که این روزها در ادبیّات سیاسی و نظامی در سطح بین‌الملل مطرح می‌باشند.

امروزه به خاطر پیشرفت در تکنولوژی ارتباطات و الکترونیک جنگ‌ها به سمت الکترونیکی شدن پیش می‌رود. یعنی جنگ‌ها از حالت سنّتی و لشگرکشی کم‌کم خارج شده و بیشتر،  تجهیزات الکترونیکی است که می‌تواند هدایت موشک‌ها، تانک‌ها و حتی هواپیماها را از راه دور بر عهده بگیرد. از طرف دیگر خود تجهیزات نظامی که انسان در هدایت آن‌ها دخیل است از ابزارهای الکترونیکی پیشرفته‌ای استفاده می‌کنند که به عنوان یک چشم الکترونیکی برای ما کار می‌کنند که می‌توانند اهداف را ردیابی، آشکارسازی کنند و هدف را از بین ببرند.

در این راستا سلاح کارآمدی که می‌تواند به کشوری کمک نماید، علم، خلاقیت، تکیه برنیروی کارآمد و متعهد و پیشرفت همراستا هم‌سو با فناوری است.


۴ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰
پایگاه بسیج شهید احمدی روشن |
تعداد بازدید : ۲,۵۳۱
کد خبر : ۶۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید