حمله سایبری این بار به بانک مرکزی

حمله سایبری این بار به بانک مرکزی
سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از دسترس خارج شد. کارشناسان شبکه تاکید کردند که این نوع خارج شدن سایت از دسترس به مدت طولانی و قطع شبکه اینترنت داخلی بانک نشان‌دهنده حمله سایبری به سایت بانک مرکزی است.

سایت نهاد سیاست‌گذار پولی و بانکی کشور در دسترس نیست و کاربران از داخل و خارج این بانک امکان دسترسی به آن را ندارند.
این در شرایطی است که پیش از این بهمنی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود: در زمان اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها 350 هزار حمله سایبری به بانک مرکزی صورت گرفت.

 این موضوع از یک سو حساسیت بالای اطلاعات در بانک مرکزی را نشان می‌دهد و از سوی دیگر تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اقتصاد کشور را اثبات می‌کند.
پیش از این نیز یک حمله سایبری قدرتمند به سایت‌های داخلی وزارت نفت انجام شده بود که کارشناسان، هدف طراحان این حمله را سوء استفاده از اطلاعات داخلی این وزارت‌خانه عنوان کردند. باتوجه به حساسیت بالای اطلاعات نفتی این موضوع اهمیت بالایی پیدا کرد. اکنون نیز اگر این سرنوشت برای بانک مکزی تکرار شده باشد باید نگران اطلاعات بانکی کشور بود که در بزرگترین نهاد سیاست‌گذار پولی و بانکی کشور ذخیره شده است.

 گفته می شود بعد از حمله سایبری که به وزارت نفت صورت گرفت این وزارتخانه ضمن از دسترس خارج کردن سایت خود و قطع کردن شبکه داخلی اینترنتی خود با ایزوله کردن فضای مجازی سعی در برطرف کردن حملات سایبری به سایت خود کرده بود حالا امروز بانک مرکزی نیز ظاهرا با این عمل مواجه شده است هرچند که هنوز مقامات در این خصوص توضیحی ارائه نداده‌اند.

 

۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۷:۱۵
پایگاه بسیچ شهید احمدی روشن |
تعداد بازدید : ۱,۷۲۲
کد خبر : ۶۴۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید