تعامل پتروشیمی بندر امام و شرکت پژوهش و فناوری جهت بهره برداری از توان داخلی

در راستای همکاری بین صنعت و پژوهش در یک حرکت نوین شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با همکاری پتروشیمی بندرامام همایشی کاربردی را با محوریت "موادشیمیایی، کاتالیست ها،جاذبها و روغنهای مورد نیاز صنعت پتروشیمی" در تاریخ های دوشنبه و سه شنبه 12 و 13 دی ماه به میزبانی پتروشیمی بندرامام برگزار نموده است.

هدف از برگزاری این همایش، مشخص نمودن مواد و کاتالیستهای مورد نیاز صنعت پتروشیمی برای تولید داخلی، و آشنایی و معرفی گروه های پژوهشی، فناور و سازندگان در زمینه های مختلف مورد نیاز صنعت پتروشیمی براساس نظام جامع راهبری پژوهش، فناوری و نوآوری وزارت نفت می باشد و همچنین تدوین یک برنامه کاری منسجم و هماهنگ با گروه های پژوهشی و سازندگان به منظور تامین داخلی این موارد در کوتاه ترین زمان ممکن است. بنابراین دعوت شدگان این همایش شامل دو دسته "مشتریان خدمات و محصولات"  و "تامین کننده خدمات و محصولات" (شامل پارک های علم و فناوری و شرکت های عضو، پژوهشگاه ها و دانشگاه های وزارت علوم، و بعضی از شرکت های پژوهش محور که تامین برخی مواد و تجهیزات مورد نیاز پتروشیمی را متقبل شده اند) می باشند.

جلسات تخصصی در روز اول (دوشنبه 12 دی ماه) انجام و پنج کارگروه مختلف شامل کاتالیستهای پلیمری، کاتالیستهای غیرپلیمری، مواد شیمیایی، جاذبها و روغنها تشکیل و بحث و تبادل نظر انجام شده است.

متعاقباً در روز دوم (سه شنبه 13 دی ماه)  با حضور معاونین محترم وزیر نفت "پتروشیمی" و "پژوهش و فناوری" و نیز مدیران عامل شرکت های پتروشیمی و روسای محترم پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و غیره، جمع بندی نهایی جلسات کارگروه های تخصصی انجام خواهد شد. امید است با مشارکت جمعی و تداوم چنین فعالیتهایی نقطه عطفی در راستای ارتقاء دانش فنی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی کشور رقم زده شود.

 

کلیک نمایید...

http://www.bipc.org/index.php?option=com_content&view=article&id=506:1390-10-11-11-01-09&catid=39:1389-04-09-11-09-04

۱۲ دی ۱۳۹۰ ۱۱:۰۶
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۹۵۳
کد خبر : ۵۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید