ایران توسط شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در زمینه تولید انواع گریدهای خالص متانول خودکفا شد

 

 با تلاش محققین و کارشناسان مرکز پژوهش و فناوری پتروشیمی اراک، متانول خالص در پنج گرید مختلف در مقیاس نیمه صنعتی با موفقیت تولید گردید.
دانش فنی خالص سازی متانول در مقیاس آزمایشگاهی توسط پژوهندگان آزمایشگاه تحقیقات مرکز اراک کسب و سپس مراحل بزرگ سازی مقیاس، انجام مهندسی پایه و تفصیلی، ساخت و نصب تجهیزات، راه اندازی و تولید محصول توسط واحد مهندسی این مرکز انجام گردیده است.
متانول هم اکنون در گریدهای خالص موسوم به گرید کروماتوگرافی مایع (HPLC) کروماتوگرافی گازی (GC)، فوق خالص (Ultra pure)، خالص آزمایشگاهی (GR for analysis) و خشک (Dry) در بازار عرضه می شود که عمدتا توسط شرکتهای اروپائی تامین می گردید.
هم اکنون شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ضمن اعلام خودکفائی در این زمینه قادر است کلیه نیازهای کشور به گریدهای مختلف متانول خالص آزمایشگاهی را تامین نماید. و دیگر نیازی به خرید این محصولات از خارج کشور وجود ندارد.
قابل توجه آنکه ماده اولیه متانول از محل تولیدات داخل کشور تامین شده و با اصلاح و حذف ناخالصیهای موجود متانول با خلوص بیش از 9/99% در انواع گریدها به میزان نیاز کل کشور قابل تولید می باشد.
شایان ذکر است گریدهای مختلف متانول خالص آزمایشگاهی تولید شده با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر هم اکنون آماده عرضه به متقاضیان در سراسر کشور می باشد.

۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۲,۱۳۱
کد خبر : ۵۲۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید