برگزاری دومین گردهمایی روسای مراکز پژوهشی مجتمع­های پتروشیمی

در تاریخ دوشنبه 5/1/1390 دومین گردهمایی روسای مراکز پژوهشی مجتمع­های پتروشیمی با حضور نمایندگان پتروشیمی­های جم، نوین، گاز پارس جنوبی، نوری (برزویه)، شیراز، پنتان شیمی، خراسان، بیستون، آریا ساسول، زاگرس، پارس، کرمانشاه، دماوند، مروارید، پردیس، آبادان و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار گردید. پس از تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید و پخش سرود ملی آقای دکتر دفتری به حضار خیرمقدم عرض نمودند. سپس آقای مهندس جوکار به معرفی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی پرداختند و به توانمندی­های آن اشاره نمودند.
در ادامه فرآیندهای تبدیلات گازی و فرآیندهای الفین در 7 قسمت توسط آقایان دکتر صاحبدلفر، مهندس جعفر بگلو، مهندس گنجی، مهندس فیروزی، مهندس علایی و خانمها مهندس رحیمی و مهندس زینعلی ارایه گردید.آقای مهندس جعفرپور در زمینه ارایه دستاوردهای تحقیقاتی پتروشیمی شیراز سخنرانی نمودند. آقای دکتر محمدی نیز پژوهش­های نوین در صنعت پتروشیمی و گروه مرتبط در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی را معرفی نمودند.
سخنران بعدی آقای مهندس دلیر صفت بودند که دستاوردهای تحقیقاتی شرکت پنتان شیمی را ارایه نمودند. فعالیت­ها و دستاوردهای تحقیقاتی گروه­های پلیمر، مشتری­محوری و آزمایشگاه شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به ترتیب توسط خانم مهندس قاسمی، آقای مهندس رنجی و خانم دکتر غریبی ارایه شد.
آقای دکتر زاهدی نیز دستاوردهای تحقیقاتی پتروشیمی جم و آقای مهندس خاکسار دستاوردهای تحقیقاتی پتروشیمی نوری (برزویه) را ارایه نمودند. گروه مستندسازی و مالکیت فکری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی توسط آقای مهندس شادمنش معرفی گردید. سپس آقای دکتر دفتری نظامنامه و سبد پژوهش را ارایه نمودند و در نهایت به جمعبندی برنامه این گردهمایی و نتایج حاصل از آن پرداختند.
امید است با برگزاری چنین نشست­هایی تعامل و ارتباط نزدیکتری بین پژوهش و فناری با صنعت پتروشیمی کشور برقرار گردد و نتایج حاصل از فعالیتهای پژوهشی در صنعت کشور عملیاتی گردد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۴:۴۷
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۲,۲۹۸
کد خبر : ۴۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید