سبد پژوهشی صنعت پتروشیمی در 10 محور تهیه شد

سرپرست شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از تهیه سبد پژوهشی صنعت پتروشیمی در 10 محور خبر داد و گفت: تبدیلات گازی مهم ترین محور کاری در این سبد است.

غلامرضا جوکار  با بیان این که هدف این شرکت تبدیل شدن به قطب پژوهشی منطقه با تاکید بر مشتری‌ مداری است، گفت: افزایش اشتغال و مثبت کردن تراز تجاری کشور نیز، از جمله برنامه‌هایی است که شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برای دستیابی به آنها سبد پژوهشی خود را تهیه کرده است.

وی تولید و بومی‌ کردن دانش فنی، انتقال فناوری‌ها، ارائه راهکارها برای بهینه‌سازی و نوسازی صنعت پتروشیمی و پایش و روزآمدسازی پایگاه اطلاعات علمی مواد پتروشیمی را از مهم ترین فعالیت‌های این شرکت اعلام کرد و افزود: برای رسیدن به برنامه‌های از پیش تعیین شده شرکت باید زیرساخت‌های سازمانی شرکت تکمیل، یک سیستم مدیریت ایجاد و ساختار شرکت شفاف شود و از همه مهم تر همکاری‌های پژوهشی شرکت برپایه اصول مدون در نظام‌نامه پژوهشی صنعت نفت توسعه پیدا کند.

جوکار درباره عملکرد شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز اظهار داشت: این شرکت هم‌اکنون 6 دانش فنی مربوط به صنعت پتروشیمی، 8 پایلوت بهره‌برداری شده، 14 دانش فنی در دست اجرا، 16 قرار داد منعقد شده با شرکت‌های پتروشیمی و 11 طرح خدماتی پژوهشی به مشتریان خود ارائه کرده است.

سرپرست شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، درخواست‌های این شرکت از مسئولان را بازنگری‌ ساختار سازمانی شرکت، تملک زمین شرکت در مرکز تهران، تاسیس مرکز پژوهشی در عسلویه، حاکمیتی ماندن شرکت، داشتن مجوز تشکیل شرکت‌های دانش بنیان و حمایت از متقاضیان فناوری داخلی از سوی وزارت نفت برشمرد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۰ ۰۸:۲۴
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۹۵۸
کد خبر : ۴۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید