گردهمایی روسای مراکز پژوهش مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر

در تاریخ سه شنبه مورخ 28/10/1389 سمینار یکروزه ای با هماهنگی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در ماهشهر برگزار گردید.

برنامه ابتدا با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید. سپس آقای دکتر دفتری ضمن عرض خیرمقدم و اعلام کلیات برنامه از آقای مهندس جوکار دعوت نمودند تا سخنرانی افتتاحیه را داشته باشند. در ادامه آقای دکتر دفتری نظام نامه و سبد پژوهش را تشریح نمودند و دستاوردهای تحقیقاتی شرکت پژوهش و فناوری را ارایه نمودند. در بخش بعدی دستاوردهای تحقیقاتی مراکز به ترتیب توسط آقایان دکتر صاحبدلفر(پژوهش و فناوری)، مهندس امامی (پتروشیمی تندگویان)، مهندس کامگار (شرکت شیمی بافت)، مهندس افضلی (پتروشیمی مارون)، مهندس پورسعادت (پتروشیمی رازی)، مهندس دوکوهکی (شرکت فجر)، دکتر قافله باشی (پژوهش و فناوری) ارایه گردید. بعد از اتمام سخنرانیهای زمانبندی شده توسط آقایان مهندس محمودی (پتروشیمی کارون)، مهندس سعادتمند (پتروشیمی اراک) و مهندس شادمنش (پژوهش و فناوری)، گزارش شفاهی و مختصری از واحدهای مربوطه ارایه گردید و با توجه به فرصت کوتاه پرسش و پاسخ و جلسه بحث و تبادل نظر در انتها جمعبندی ذیل توسط آقای دکتر دفتری ارایه گردید:
1-    بر اجرای جدی نظام نامه پژوهش و فناوری در کلیه شرکت ها تأکید شد.
2-    شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی آماده است تا در تدوین سبد فناوری شرکت ها همکاری نماید.
3-    شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی آماده است تا در راستای اجرای طرحهای پژوهشی، تولیدات مجتمع های پتروشیمی را گارانتی نماید.
4-    در راستای هم افزایی، براستفاده از امکانات موجود در شرکت¬ها مخصوصاً پایلوت های شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی تأکید گردید.
5-    بر برگزاری دوره ای و منظم این گردهمایی تأکید شد.
6-    نتایج این همایش به اجلاس مدیران منعکس خواهد شد.
پس از نماز و صرف نهار، در بعدازظهر نیز شرکت کنندگان بازدیدی از پایلوت های شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی داشتند و توسط کارشناسان مرتبط توضیحات لازم ارایه گردید.
نکته بارز این همایش تعامل سازنده بین واحدهای مختلف پژوهشی صنعت پتروشیمی، استقبال واحدهای خصوصی از پژوهش و تغییر نگاه پژوهش از ارایه گزارش صرف، به کاربردی نمودن دستاوردها در صنعت پتروشیمی کشور بوده است که با استقبال حاضرین در همایش مواجه گردید. 
شایان ذکر است به زودی چنین همایشی در عسلویه با حضور روسای سایر مراکز پژوهشی خارج از ماهشهر برگزار خواهد شد.     

۲۹ دی ۱۳۸۹ ۱۴:۰۴
شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۱,۷۰۹
کد خبر : ۴۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید