نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری از 4 الی 9 دیماه در مصلی تهران برگزار می شود

دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با اعلام برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری از 4 الی 9 دی در مصلی تهران گفت :هفته پژوهش وفناوری که هرسال هفته آخر آذرماه برگزار می شود امسال به دلیل تقارن با ایام محرم در هفته اول دیماه و از 4 الی 9 دیماه برگزار می شود .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مهندس اسماعیل قادری فر با اعلام این مطلب افزود : هفته پژوهش و فناوری هفته ای است که فرصت مناسبی را برای توجه و تمرکز بر ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری در کشور فراهم می آورد تا کلیه فعالان و جامعه پژوهش کشور  ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برای آینده برنامه ریزی کرده و اقدامات بهتر و مهمتری را در دستور کار خود قرار دهند.
وی برگزاری نمایشگاه و فن بازار را از جمله برنامه های هفته پژوهش و فناوری عنوان کرد و گفت : ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در سطح کشور،شناسایی و عرضه یافته های پژوهشی و فناوری ،بستر سازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته ، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران دستگاههای اجرایی و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه، ایجاد فضای تعاملی برای آشنایی ذی نفعان حال و آینده واحدهای پژوهشی و فناوری با یکدیگر از اهداف عمده برگزاری هفته پژوهش و فناوری می باشد.
مهندس قادری فر افزود :  در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری ، کتب و نشریات علمی و تخصصی دانشگاهی (داخلی و خارجی)،تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی که توسط شرکتهای ساخت داخلی و خارجی ساخته شده است  و همچنین   آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی که توسط دانشگاهها و مراکز پژوهشی و پارکهای علم و فناوی به عرصه تولید رسیده است.و آخرین دستاوردهای پژوهشی که توسط مراکز تحقیقاتی بخش خصوصی به عرصه تولید رسیده است. در فضایی به وسععت 12000مترمربع در مصلی تهران  به نمایش  گذاشته شد.
 دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری افزود :35 دانشگاه ، 29 پژوهشگاه ، 23پارک علم و فناوری ، 33دستگاه اجرایی ،40قطب علمی ، 32 نشریه علمی پژوهشی ،16 انتشارات علمی ، 19 شرکت تولید کننده تجهیزات پژوهشی و 81 انجمن علمی  در این نمایشگاه حضور دارند.
وی با ذکر اینکه کلیه محصولات نمایشگاه مربوط به سالهای بعداز 1386 است گفت  :فن بازار هفته پژوهش و فناوری نیز با هدف ایجاد فضای تعامل بیشتر بین فعالان عرصه علم و فناوری از طریق اطلاع رسانی آخرین دستاوردها و محصولات فناورانه پارکهای علم و فناوری، مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان و نیز ارائه فرصت های سرمایه گذاری و نیازمندی های فناوری دستگاههای اجرایی و بخش های پژوهشی کشور برگزار می گردد. در این راستا اطلاعات دستاوردها و محصولات پیشرفته پارکها و مراکز رشد و نمونه های تولید شده آنها و نیز طرح های اولویت دار پژوهشی دستگاهها و مجموعه های علمی پژوهشی در قالب پوستر، در سالن اختصاصی فن بازار به نمایش درخواهد آمد.
مهندس قادری فر افزود :همچنین به منظور ایجاد فضای مذاکره و تعامل بین صاحبان فناوری و سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی و ارائه انواع خدمات تخصصی در حوزه فناوری، غرفه ای  از مجموعه های توانمند در حوزه های تأمین مالی و سرمایه گذاری، خدمات تخصصی فناوری، مشاوره های حقوقی و ... در قالب غرفه های مستقل در این بخش حضور خواهند داشت.
دبیر ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری گفت :  طی فراخوان صورت گرفته برای شرکت در بخش فن بازار، اطلاعات حدود 150 محصول و یا دستاوردهای فناورانه از طریق سامانه فن بازار ملی ایران دریافت شده و پس از بررسی در کمیته مربوطه، بیش از 110 محصول، واجد شرایط شناخته شده و جهت شرکت در این بخش پذیرفته شده اند. که  است اطلاعات محصولات و تجهیزات پیشرفته و همچنین اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضاهای حوزه فناوری در کشور، از طریق سامانه فن بازار ملی ایران به نشانی www.techmart.ir برای عموم قابل دسترسی خواهد بود.
وی رونمایی از آخرین طرحهای پژوهشی مربوط به شرکت کنندگان و برگزاری نشست های تخصصی در نمایشگاه (هر روز حداقل 2 نشست تخصصی) را از جمله برنامه های هفته پژوهش و فناوری عنوان کرد .
۷ دی ۱۳۸۹ ۰۹:۲۴
سامانه اطلاع رسانی وزارت علوم |
تعداد بازدید : ۱,۶۱۹
کد خبر : ۴۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید