در 11 ماه امسال صادرات پتروشیمی تبریز به 51 هزار تن رسید

در 11 ماه امسال
صادرات پتروشیمی تبریز به 51 هزار تن رسید
مجتمع پتروشیمی تبریز در یازده ماه امسال 51 هزار تن انواع فرآورده پلیمری به ارزش 55 میلیون دلار صادر کرده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی تبریز، کشورهای ترکیه، سوئد، چین و آلمان به ترتیب با 16، 15، 7 و 6 هزار تن واردات در صدر مشتریان خارجی این مجتمع قرار داشته‌اند.
همچنین در این مدت 240 هزار تن انواع محصولات شیمیایی و پلیمری به ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون ریال در اختیار صنایع پایین‌دستی داخلی قرار گرفته؛ این در حالی است که فروش داخلی این مجتمع در بهمن ماه از نظر ارزش ریالی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش نشان می‌دهد.
این مجتمع در سال گذشته نیز 281 هزار تن فرآورده پلیمری به ارزش 2 هزار و 819 میلیارد ریال در اختیار صنایع پایین‌دستی داخلی قرار داده و علاوه ‌بر آن 73 هزار تن از انواع فرآورده‌های تولیدی خود را به ارزش 88 میلیون دلار به 27 کشور جهان صادر کرده است.

فعالیت‌های طراحی و مهندسی مجتمع پتروشیمی تبریز با هدف توسعه استان آذربایجان شرقی از نیمه دوم سال ۱۳۶۸ آغاز و اولین عملیات نصب واحدهای آن در سال ۱۳۷۱ انجام شد، بهره‌برداری از این مجتمع در دی ۷۵ آغاز و در فروردین ۱۳۷۷ تکمیل شد.

این مجتمع سالانه 750 هزار تن انواع مواد شیمیایی و پلیمری تولید می‌کند و بیش از 38 کشور جهان، مشتریان محصولات این مجتمع هستند.
۱۵ اسفند ۱۳۸۸ ۰۸:۰۹
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۵۴۶
کد خبر : ۳۲۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید