اجرای پروژه های نفتی شتاب می گیرد وزیر نفت: تزریق منابع مالی جدید در ماه های آینده به صنعت نفت

وزیر نفت از تامین و تزریق منابع مالی برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه های مهم صنعت نفت در ماه های آینده خبر داد و بر منظم شدن توزیع منابع مالی در صنعت نفت تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به منطقه عملیاتی نفت و گاز غرب، دکتر سید مسعود میرکاظمی روز گذشته (دوشنبه، 26 بهمن)، در جریان بازدید از میدان ها و پروژه های نفتی و گازی غرب کشور در جمع مدیران و کارکنان شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: برای تامین منابع مالی به گونه ای برنامه ریزی شده است تا علاوه بر اثر بخش تر کردن منابع داخلی صنعت نفت، برای جذب منابع داخلی خارج از صنعت نفت و سرمایه گذاری های خارجی نیز تلاش شود.

وزیر نفت تاکید کرد: در ماه های آینده شاهد نتایج مثبت برنامه ریزی های انجام شده خواهیم بود.

میرکاظمی ادامه داد: منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران محدود است و باید حتما به سمت استفاده از منابع داخلی کشور و سرمایه گذاری خارجی حرکت کنیم.

وی با تاکید بر شتاب دهی و کیفیت بخشیدن به اجرای پروژه ها تصریح کرد: اگر اجرای پروژه ها در مدت زمانی طولانی انجام شود، هزینه های اجرای آن افزایش خواهد یافت و کیفیت پروژه ها نیز دچار اخلال می شود.

ضرورت شتاب بخشیدن به تولید گاز از مناطق مرکزی

وزیر نفت خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز کشور و ضرورت تامین گاز، میدان های گازی مناطق نفت مرکزی باید هر چه سریعتر و در کوتاه ترین زمان توسعه داده شود تا علاوه بر تامین گاز مورد نیاز، فرایند تزریق گاز به مخازن نفتی محقق شود.

میرکاظمی انجام کار با کیفیت و با هزینه کم را دو اصل مهم در اجرای پروژه های نفتی برشمرد و گفت: باید از مدیران با تجربه در این زمینه استفاده کرد و همچنین تلاش کنیم تا بیشترین بهره وری به دست آید.

وی همچنین به استفاده از روش های نو در اجرای پروژه های صنعت نفت تاکید کرد و گفت:  نباید از هیچ کوششی برای حفظ و پایداری تولید با رعایت اصل تولید صیانتی و همچنین استفاده از سیستم های نوین در اجرای پروژه های صنعت نفت به ویژه در حوزه حفاری فروگذار کرد.

میرکاظمی درباره اهمیت هدفمند کردن یارانه ها و اثرگذاری آن در توسعه صنعت نفت کشور افزود: با هدفمند کردن یارانه ها فشار بر صنعت نفت کاهش می یابد و با اجرای این طرح، تقاضای انرژی کاهش یافته و می توانیم به سمتی حرکت کنیم که برداشت از میدان ها در چارچوب برنامه ریزی های علمی و مطالعات انجام شده، به طور مستمر انجام شود.

وزیر نفت، نگهداری و حفاظت از تاسیسات و تجهیزات صنعت نفت را امری مهم برشمرد و تاکید کرد: باید با روش های علمی و منطبق با اصول مدرن (توسعه سیستم ها)، از تاسیسات و تجهیزات و ابزار موجود در صنعت نفت حفاظت کنیم؛ چراکه صنعت نفت امانتی است که باید با استفاده درست و مصرف صحیح، آن را در اختیار نسل های آینده قرار داد.

به کارگیری بیشتر نیروهای بومی در صنعت نفت

وزیر نفت یادآور شد: باید برای ساماندهی و تقویت منابع انسانی تلاش کنیم؛ تاکید من بر جذب نیروهای بومی است؛ باید تلاش کنیم نیروهای بومی را جذب کرد و آموزش های لازم برای افزایش تخصص آنها ارائه شود.

به گزارش خبرنگار شانا، وزیر نفت در سفر یک روزه خود به استان های کرمانشاه و ایلام از میدان ها و تاسیسات تنگ بیجار، پالایشگاه گاز ایلام، مناطق عملیاتی چشمه خوش، دهلران، سرکان ماله کوه و ایستگاه تلمبه های دو فازی پایه دار غرب بازدید کرد و در جریان آخرین روند عملیاتی پروژه های صنعت نفت و گاز واقع در مرزهای غربی کشور قرار گرفت.

وزیر نفت در این بازدید از میدان تنگه بیجار و تأسیسات این میدان گازی نیز از نزدیک دیدن و پس از ملاقات با کارکنان این منطقه، از پالایشگاه گازی ایلام نیز بازدید کرد.

سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در استان ایلام

وزیر نفت در بازدید از تاسیسات پالایشگاه گاز استان ایلام اعلام کرد: برای رونق بخشیدن به اقتصاد استان ایلام، وزارت نفت پنج هزار میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری می کند.

وی خاطرنشان کرد: این حجم سرمایه گذاری موجب خواهد شد ضمن نیل به اهداف تعین شده در بخش های تولید و اکتشاف نفت و گاز، ‌بستر های مناسبی برای رشد اقتصادی و اشتغال زایی دراستان ایلام فراهم آید.

وزیر نفت در ادامه سفر یک روزه خود به غرب کشور، از میدان‌های آبان، آذر، چنگوله، چشمه خوش، دهلران، سرکان، ماله‌کوه، پایدار و پایدار غرب نیز  دیدن کرد و  در جریان آخرین روند عملیاتی و اجرایی پروژه‌های مختلف در منطقه غرب کشور قرار گرفت.

گزارش شانا می افزاید، میرکاظمی همچنبن با توقف در منطقه پایدار غرب، از پروژه ساخت ایستگاه تلمبه‌های دو فازی میدان نفتی پایدار غرب و سایر طرح‌های این منطقه نیز بازدید کرد.
۲۸ بهمن ۱۳۸۸ ۰۸:۳۳
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۸۲۵
کد خبر : ۳۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید