کارگروه مدیریت انرژی در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تشکیل شد

رئیس محیط زیست سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، گفت: برای کنترل و بهبود مصرف انرژی در این منطقه، کارگروه مدیریت انرژی تشکیل شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، فرزاد نژادبهادری گفت: بر اساس ترازنامه انرژی سال 1385، برای ایجاد یک میلیون دلار در آمد ناخالص در ایران، معادل 900 تن نفت خام انرژی مصرف می‌شود؛ در نتیجه شدت انرژی در ایران تقریبا 5 برابر متوسط جهانی است.
وی افزود: شکاف موجود در مصرف انرژی ایران و کشورهای دیگر نشان می‌دهد که دستیابی به رتبه نخست اقتصادی، علمی و فناوری در منطقه، بر اساس سند چشم انداز 20 ساله بسیار دشوار است؛ از این رو کاستن از رشد مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف در ایران باید در اولویت اصلی قرار بگیرد و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز در تلاش است تا بسترهای لازم را برای بهبود روند مدیریت انرژی در منطقه فراهم کند.

نژادبهادری یادآوری کرد: با معرفی امسال به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به منظور تحقق هدف بنیادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی یعنی "توسعه برای زندگی بهتر" و به منظور مدیریت صحیح تولید، توزیع و مصرف انرژی در منطقه ویژه "کارگروه مدیریت انرژی" را تشکیل داده و به این منظور خط مشی مدیریت انرژی آن را تدوین کرده است.

وی افزود: این کارگروه با هدف بررسی و اعلام وضعیت موجود شرکت‌های منطقه ویژه و افزایش کارایی نظام مدیریت انرژی با ارائه راهکارهای علمی و عملی در بهینه‌سازی سیستم‌های تولید، توزیع و مصرف انرژی، هماهنگ‌سازی فعالیت‌های مرتبط و تدوین اهداف و روش‌های مناسب برای نظام مدیریت انرژی در سطح منطقه و مناطق زیر پوشش تشکیل شده است.

نژادبهادری در باره مهم ترین وظایف این کارگروه گفت: از مهم‌ترین وظایف آن شناسایی پتانسیل‌های موجود و تعیین اهداف و برنامه‌های سازمان در ارتباط با مدیریت انرژی، رعایت استانداردها و مقررات ملی و سایر الزامات مربوط به مدیریت انرژی، همچنین ایجاد همگرایی و حمایت از شرکت‌های منطقه در سیاست‌گذاری با رویکرد بهینه‌سازی مصرف انرژی است.
۱۸ بهمن ۱۳۸۸ ۰۸:۲۶
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۷۴۷
کد خبر : ۳۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید