6 ماه نخست امسال بیش از 2 میلیون تن مواد شیمیایی از بندر امام صادر شد

6 ماه نخست امسال بیش از 2 میلیون تن مواد شیمیایی از بندر امام صادر شد
بیش از 2 میلیون و 305 هزار تن انواع مواد شیمیایی در شش ماه نخست امسال از بندر امام خمینی به نقاط مختلف دنیا صادر شد.

به گزارش خبرنگار شانا در مناطق نفت خیز جنوب، مدیر کل بنادر و دریانوردی خوزستان که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: تخلیه و بارگیری انواع کالاهای تجاری از ابتدای امسال تاکنون از 23 درصد رشد نسبت به شش ماه نخست در سال پیش برخوردار بود.

ابراهیم ایدنی گفت: از کل تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری، واردات کالاهای تجاری با 33 درصد رشد نسبت به شش ماه نخست در سال گذشته به 8 میلیون و 766 هزار و 792 تن رسیده است.

صادرات کالاهای تجاری نیز در این مدت با رشد چهار درصدی نسبت به نیمه نخست سال گذشته به 3 میلیون و 447 هزار و 649 تن رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان یادآور شد: از ابتدای امسال تا کنون 649 فروند کشتی تجاری با 11 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال پیش به این بندر وارد و یا از آن خارج شدند که این میزان کشتی موفق به تخلیه و بارگیری 12 میلیون و 214 هزار و 441تن انواع کالای تجاری با 23 درصد رشد نسبت به شش ماه نخست سال گذشته شدند.

ایدنی تصریح کرد: بندر امام خمینی (ره) با دارا بودن بالاترین رکورد تخلیه و بارگیری در میان بنادر کشور، یکی از قطب‌های مهم اقتصادی کالا به شمار می‌آید که سالانه حدود 40 درصد واردات و صادرات دریایی را به عهده دارد.

این بندر تنها بندر کشور است که تمام کالاهای وارداتی آن از 10 درصد تخفیف سود بازرگانی برخوردار است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان ابراز امیدواری کرد روند تخلیه و بارگیری کالا در بنادر این استان به رشد کمی و کیفی خود ادامه دهد.
۱۹ مهر ۱۳۸۸ ۱۰:۵۷
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۰۸۴
کد خبر : ۲۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید