با سرمایه‌گذاری 12 میلیارد و 342 میلیون دلار 20 طرح تولیدی و زیربنایی پتروشیمی در کشور اجرا می‌شود

با سرمایه‌گذاری 12 میلیارد و 342 میلیون دلار
20 طرح تولیدی و زیربنایی پتروشیمی در کشور اجرا می‌شود
شرکت ملی صنایع پتروشیمی با سرمایه‌گذاری بالغ بر 12میلیارد و 342 میلیون دلار 20 طرح تولیدی و زیربنایی را در کشور اجرا می‌کند.

به گزارش خبرنگار شانا، در میان این طرح‌ها، 16 طرح تولیدی هستند و ظرفیت تولید این شرکت را 10 میلیون و 592 هزار تن افزایش می‌دهند و اجرای برخی از آن‌ها مانند الفین 11 (پتروشیمی کاویان) برای صنعت پتروشیمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

پتروشیمی کاویان سالانه دو میلیون و 180 هزار تن اتیلن تولید خواهد کرد و اتیلن تولیدی آن به عنوان خوراک اصلی طرح‌های پتروشیمی وارد خط لوله اتیلن غرب می‌شود.

این شرکت علاوه‌ بر کاویان، 2 طرح الفینی دیگر به نام‌های گچساران و ایلام (الفین 13) را هم در دست اجرا دارد که با بهره‌برداری از آن‌ها در مجموع یک میلیون و 912 هزار تن به ظرفیت تولید این محصول در کشور افزوده می‌شود.

همچنین 6 واحد پلی‌اتیلنی در ایلام، مهاباد، کرمانشاه، لرستان، کردستان و در پتروشیمی بندرامام احداث خواهد شد که هر یک ظرفیت تولید 300 هزار تن از انواع سبک، سنگین و سبک خطی پلی‌اتیلن‌ها را دارد.

سایر مجتمع‌های پتروشیمی در دست اجرای این شرکت شامل فاز 2 ایزوسیانات‌های کارون، ان.اف (NF) سوم بندرامام، اوره و آمونیاک هفتم شیراز، متانول/ پروپیلن پتروشیمی فن‌آوران، گوگردزادیی از گاز‌های ترش در پتروشیمی رازی، واحد تولید اوره با پوشش گوگردی و ساخت واحد دوم کریستال ملامین در پتروشیمی خراسان است.

توسعه یوتیلیتی متمرکز فجر 2، فاز 2 سرویس‌های جانبی پتروشیمی دماوند، احداث اسکله در غرب زمین‌های مجتمع‌های پتروشیمی فاز 2 عسلویه و خط لوله اتیلن غرب نیز از دیگر طرح‌های زیربنایی در دست اجرای شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که ساخت و راه‌اندازی آن‌ها در کنار مجتمع‌های تولیدی از نشانه‌‌های توسعه همه جانبه این صنعت در کشور است.
۸ شهریور ۱۳۸۸ ۱۱:۴۰
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۸۴۷
کد خبر : ۲۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید