تا پایان تیر ماه،پیشرفت فیزیکی واحد الفین پتروشیمی ایلام به بیش از 35 درصد رسید

تا پایان تیر ماه،پیشرفت فیزیکی واحد الفین پتروشیمی ایلام به بیش از 35 درصد رسید
مجموع پیشرفت فیزیکی واحد الفین پتروشیمی ایلام تا پایان تیر ماه امسال در بخش مهندسی پایه و تفصیلی 44/35 درصد اعلام شده است.

به گزارش شانا، مجموع پیشرفت بخش مهندسی پایه و تفصیلی پروژه الفین این مجتمع 44/35 درصد، پروژه پلی اتیلن سنگین در بخش مهندسی پایه و تفصیلی 100 درصد، واحدهای برق و بخار 80/74 درصد و پروژه یوتیلیتی و آفسایت 52/88 درصد اعلام شده است.

مجتمع پتروشیمی ایلام در 26 کیلومتری شمال غربی مرکز استان ایلام واقع شده است این مجتمع به مساحت 108 هکتار مشتمل بر 2 واحد اصلی پروسی الفین و پلی اتیلن سنگین که خوراک آن از پالایشگاه گاز ایلام و از طریق 3 خط لوله اصلی هرکدام به طول 9 کیلومتر تامین می شود.

خوراک اصلی واحد پلی اتیلن سنگین ( HDPE) از طریق واحد الفین (OLEFIN) مجتمع تامین می شود و طراحی و ساخت آن از جولای سال 2004 آغاز شد و طی 38 ماه (سپتامبر 2007) پایان یافته است.

محصول اصلی تولیدی این واحد 300 هزار تن پلی اتیلن سنگین در سال بوده که به عنوان خوراک اصلی واحد اتیلن مجتمع مصرف خواهد شد. قرارداد ساخت واحد بصورت EPCC به شرکت EIED واگذار شده که تحت لیسانس شرکت MES ژاپن ساخته خواهد شد.

همچنین انباری به وسعت متر مربع با تجهیزات بسته بندی تولیدات به شکل کیسه با ظرفیت انبار یک ماه محصول در طی این پروژه پیش بینی شده است.

۲۰ تیر ۱۳۸۸ ۱۴:۰۴
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۱۰۴
کد خبر : ۲۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید