محققان پتروشیمی بندرامام انجام دادند، ثبت گواهینامه پوشش پلی یورتان برای پوشش سیم مغناطیسی

محققان پتروشیمی بندرامام انجام دادند، ثبت گواهینامه پوشش پلی یورتان برای پوشش سیم مغناطیسی
تهیه پوشش های پلی یورتانی برای پوشش دهی سیم مغناطیسی در پتروشیمی بندرامام اختراع شد.
 به گزارش شانا، حمیدرضا معینی، محقق این طرح گفت: پوشش دهی سیم مغناطیسی کاربرد وسیعی در پوشش های داخلی ظروف حمل مواد شیمیایی، لوله های انتقال مواد شیمیایی، انواع وسایل الکتریکی و پوشش های پیش ساخته کف نظیر پارکت و انواع پانل ها دارد.

وی گفت: رزین های پلی یورتان تولید شده صرف تهیه عایق های پلی یورتان برای سطوح فلزی می شود، ضمن این که رزین ها کاربرد وسیعی در کارخانه های تولید سیم های مغناطیسی دارد.

معینی با بیان این که رزین ها وارداتی است و همه ساله هزینه های بسیار زیادی صرف خرید این رزین های پر مصرف در داخل کشور   می شود، یادآوری کرد: با تولید این پوشش می توان از خروج مقدار زیادی ارز از کشور جلوگیری کرد.

وی افزود: مزیت مهم این نوع پوشش ها توانایی آنها در به وجود آوردن اتصالات محکم به اغلب زیر آیندهای تهیه شده، بدون نیاز به استفاده از پرایمر به ویژه در محیط های خورنده است.

معینی راحتی ساخت فرمولاسیون، داشتن ویسکوزیته پایین با وجود داشتن وزن مولکولی زیاد و پایداری هیدرولزی افزایش یافته با داشتن غلظت اتصالات عرضی که دارای کمترین میزان در مقایسه با دیگر پوشش های مشابه است، همچنین پوشش خواص الکتریکی بسیار عالی را از مهم ترین مزیت های استفاده از این پوشش برشمرد.

پلی یورتان های بلوکه شده به وسیله ایزوسیانات و استفاده از دو عامل پیش پلیمرهای مختوم به گروه انتهایی هیدروکسیل و ایزوسیانات و استفاده بلوکه شده به عنوان عامل پخت است.

۲۰ تیر ۱۳۸۸ ۱۴:۰۶
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۳۱۱
کد خبر : ۲۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید