همکاری مطلوب سه کشور ایران، ژاپن و تایلند در بهره برداری از مجتمع مهر

همکاری مطلوب سه کشور ایران، ژاپن و تایلند در بهره برداری از مجتمع مهر
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی مهر بهره برداری از این مجتمع در زمان مقرر را حاصل همکاری مطلوب سه کشور ایران، ژاپن و تایلند دانست

و گفت: این مجتمع با سرمایه گذاری 240 میلیون دلار افتتاح شد. به گزارش شانا، مهندس ساکچای در مراسم بهره برداری از مجتمع پتروشیمی مهر، این مجتمع را حاصل تلاش سه کشور ایران، ژاپن و تایلند برشمرد و اظهار داشت: با وجود تفاوت های فرهنگی کشورهای یاد شده، بهره برداری از این مجتمع نشان دهنده همکاری مشترک و برجسته میان سه کشور است که با حداکثر دلسوزی تمام تجربیات خود را در آن به کار گرفتند.

وی افزود: مجتمع پتروشیمی مهر سوم خرداد ماه سال جاری راه اندازی شد و طی یک ماه به صد درصد ظرفیت تولید رسید و امروز به ططور رسمی از سوی رئیس جمهوری افتتاح شد.

مدیر عامل مجتمع پتروشیمی مهر، سرمایه گذاری مشترک ایران، ژاپن و تایلند در این طرح را 240 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: مدت اجرای این طرح 48 ماه و زمان انعقاد قرارداد آن 25 خرداد سال 1384 بود که بهره بداری آن در زمان مقرر، نشان از موفقیت دست اندرکاران در اجرای به موقع آن داشته است.

ساکچای افزود: ظرفیت این طرح 300 هزار تن پلی اتیلن سنگین در سال است که 40 درصد سهام آن به شرکت پتروشیمی بین الملل و 60 درصد به اتحاد سرمایه گذاری سنگاپور (کشورهای ژاپن و تایلند) تعلق دارد.

بر پایه این گزارش، محصولات تولید شده از ین مجتمع به عنوان خوراک اصلی واحدهای پایین دستی در تولید انواع پلاستیک ها مانند لوله ها، پوشش کابل مورد استفاده قرار می گیرد.

خوراک مورد نیاز پتروشیمی مهر 305 هزار تن اتیلن و پنج هزار تن بوتن1 در سال است، پیمانکار لیسانس و مهندسی اصولی این پروژه شرکت میتسویی ژاپن، پیمانکاران مهندسی تفصیلی و تدارکات شرکت های ژاپنی ایتوچو و میتسویی و پیمانکار ساختمان و نصب نیز شرکت رامپکو ایران است.

۶ تیر ۱۳۸۸ ۱۰:۱۸
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۶۷۰
کد خبر : ۲۱۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید