با حضور رئیس جمهوری: مجتمع پتروشیمی مهر این هفته افتتاح می شود

با حضور رئیس جمهوری: مجتمع پتروشیمی مهر این هفته افتتاح می شود
مجتمع پتروشیمی مهر پنج شنبه هفته جاری (4 تیر ماه) با حضور رئیس جمهوری به صورت رسمی افتتاح می شود.
 به گزارش خبرنگار شانا، عملیات اجرایی پتروشیمی مهر با هدف تولید سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سنگین از سال 1384 آغاز شد و در اواخر سال گذشته به مرحله راه اندازی رسید که این سرعت مطلوب یکی از مهم ترین نقاط قوت آن به شمار می رود.

مرحله تولید این طرح از گرید تزریقی و به ظرفیت 30 تن در ساعت از روز جمعه اول خرداد ماه سال جاری آغاز شد و پس از تولید گریدهای پایپ، فیلم و انجام تست عملکرد و کارایی واحدهای تولید این 3 گرید، ظرفیت تولید به بالاترین سطح افزایش یافت تا مجتمع برای ورود به تولید تجاری آماده شود. 

این مجتمع یکی از موفق ترین طرح های مشارکتی ایران با کشورهای خارجی است که با سرمایه گذاری 230 میلیون دلاری مشترک ایران، تایلند و ژاپن احداث شده است.

39 درصد سهام این مجتمع پتروشیمی مهر به شرکت پتروشیمی بین الملل، 58 درصد به شرکت اتحاد سرمایه گذاری پتروشیمی سنگاپور و 3 درصد به سایر شرکت ها تعلق دارد ضمن اینکه 60 درصد محصولات تولیدی این طرح به شرکای خارجی آن تعلق دارد که تمام آن صادر خواهد شد و 40 درصد سهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز از طریق شرکت بازرگانی پتروشیمی بازاریابی و به فروش خواهد رفت.

پتروشیمی مهر از جمله  طرح های سایت دوم منطقه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) است و به عنوان نخستین طرح از این سایت به تولید رسیده است و با بهره برداری از آن برای 2 هزار نفر به طور مستقیم وغیرمستقیم ایجاد اشتغال می شود.

۳ تیر ۱۳۸۸ ۰۸:۱۶
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۹۸۳
کد خبر : ۲۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید