با هدف افزایش ارزش افزوده الفین 12 به یک مجتمع الفینی - آروماتیکی تبدیل شد

با هدف افزایش ارزش افزوده الفین 12 به یک مجتمع الفینی - آروماتیکی تبدیل شد
مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی خلیج فارس (الفین 12) به صورت یک مجتمع الفینی - آروماتیکی اجرا خواهد شد.
 حسین آقایی تبریزی در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان اینکه پتروشیمی خلیج فارس با هدف تولید 2 میلیون تن اتیلن برنامه ریزی شده بود، افزود: با توجه به مقدار اتان دریافتی از فازهای 6 تا 8 پارس جنوبی با بررسی های مجدد تصمیم گرفته شد تا این مجتمع به یک واحد الفینی - آروماتیکی تغییر یابد.

وی با بیان اینکه مطالعات امکان سنجی این طرح انجام شده است، گفت: مدیریت برنامه ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز کلیت طرح را بررسی کرده و اجرای آن در هیئت مدیره شرکت مصوب شده است و در آینده نزدیک مناقصه آن را برگزار خواهیم کرد.

 آقایی ظرفیت این طرح را 600 هزار تن آروماتیک و 660 هزار تن الفین دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه تولیدات یک واحد این مجتمع می تواند به عنوان خوراک در واحد دیگر مورد استفاده قرار گیرد، انتظار داریم علاوه بر سوددهی بالا، ارزش افزوده تولید شد نیز به مراتب بیشتر از واحدهای معمولی باشد.

پتروشیمی خلیج فارس (طرح الفین دوازدهم) به وسیله شرکت ملی صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و در زمینی به مساحت 128 هکتار اجرا خواهد شد.

تولیدات الفینی این مجتمع به عنوان خوراک در واحدهای پایین دستی پتروشیمی و در ساخت الیاف ها، حلال ها، روغن ها، حشره کش ها، ضدیخ، رنگ و انواع پلاستیک ها کاربرد دارند و مصارف عمده محصولات آروماتیک این طرح نیز در تولید پلی‌استرها، الیاف مصنوعی، رنگ‌ها، رزین‌ها، بطری‌های یکبار مصرف، ترکیبات دارویی و سموم دفع آفات است.

۲۶ خرداد ۱۳۸۸ ۰۸:۴۲
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۵۲۶
کد خبر : ۲۰۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید