مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی خبر داد: رشد قیمت محصولات پتروشیمی ایران در فروردین ماه

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی خبر داد:
رشد قیمت محصولات پتروشیمی ایران در فروردین ماه
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران میانگین قیمت محصولات پتروشیمی را در اسفند ماه سال گذشته 435 دلار در هر تن عنوان کرد و افزود: این رقم در فروردین ماه 88 نسبت به اسفند ماه 87 اندکی افزایش یافته است.
 دکتر داودد شاددل در گفت و گو با خبرنگار شانا از رشد وزنی و ارزشی صادرات محصولات پتروشیمی در سال 87 نسبت به 86 خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته کل فروش محصولات پتروشیمی 17 میلیون تن بوده است که از این میزان 6 میلیون تن در داخل کشور فروخته شده و 11 میلیون تن نیز به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: از 6 میلیون تن محصولات فروخته شده در داخل کشور 2 میلیون تن فروش بین مجتمع های پتروشیمی، نزدیک به 2 میلیون تن مربوط به فروش کودهای شیمیایی به شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و 2 میلیون تن دیگر نیز مربوط به فروش محصولات به سایر صنایع در کشور بوده است. 

به گفته او ارزش محصولات صادراتی پتروشیمی نیز در سال گذشته 7 میلیارد و 218 میلیون دلار بوده است.

شاددل برنامه کل فروش محصولات پتروشیمی در سال جاری را 26 میلیون تن اعلام کرد و گفت:  امسال باتوجه به اینکه صنایع پایین دست پتروشیمی متناسب با صنعت پتروشیمی ایران توسعه پیدا نکرده اند، پیش بینی می کنیم عمده افزایش تولید محصولات پتروشیمی به اجبار صادر شود. 

وی با تاکید بر اینکه تمایل صنعت پتروشیمی حمایت از صنایع پایین دستی است، تصریح کرد: تا زمانی که این صنایع رشد قابل توجهی نداشته باشند، مجبور به صادرات محصولات هستیم، از این رو در حال حاضر تنها 18 درصد محصولات پتروشیمی در داخل کشور و 82 درصد از آن ها در خارج از کشور عرضه می شود.

شاددل بازارهای هدف محصولات پتروشیمی ایران را تمامی کشورهایی دانست که با آن ها رابطه اقتصادی داریم و خاطرنشان کرد: کیفیت محصولات پتروشیمی ایران به حدی مطلوب است که بیشتر کشورهای دنیا تمایل به خرید محصولات پتروشیمی های ایران دارند.

 

۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۰۸:۴۱
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۱۹۵
کد خبر : ۱۸۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید