معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی: اهداف سند چشم انداز با استفاده از ابزار مدیریت نوین محقق می شود

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی:
اهداف سند چشم انداز با استفاده از ابزار مدیریت نوین محقق می شود
مهندس عادل نژادسلیم گفت: برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز باید به ابزار مدیریت نوین توجه کرد زیرا بدون مشارکت مردم و مدیریت علمی به این اهداف دست نخواهیم یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران صبح امروز (شنبه 12 اردیبهشت) در نخستین همایش بین المللی اچ اس یی در صنعت نفت، با بیان این که اچ.اس.یی در توسعه پایدار نقش مهمی ایفا می کند، افزود: کشوری موفق است که بتواند برنامه توسعه خود را با توجه به سه مولفه اجتماعی، اقتصادی و محیط زیست پیش ببرد.

نژادسلیم تغییر در الگوهای اجتماعی، مدیریت و برنامه ریزی در جهت تحقق توسعه پایدار را جزو الزامات دانست و گفت: با تدوین چشم انداز بیست ساله افق حرکت صنعت نفت در بخش اچ.اس.یی ترسیم شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران جوهره مدیریت را تصمیم و اجرای صحیح دانست و گفت:‌ می توان ارتباط بین دو مقوله یاد شده را با انواع روش های مختلف اجرا کرد ولی نوع تفکر حاکم در ارتباط با تصمیم و اجرا بسیار مهم است.

وی لازمه رسیدن به توسعه پایدار را اعمال مدیریت روز، اعمال تفکر سیستمی و اقتصادی و ارتباط تنگاتنگ تمام جوامع و عدم اختلاف آن با مسائل سیاسی برشمرد و افزود: تمام جوامع بشری موظف به رعایت مسائل محیط زیست هستند.

وی به سیر تحول دانش مدیریت اشاره و تصریح کرد: سیر تحول دانش مدیریت و اندیشه توسعه در جوامع انسانی روز به روز متعالی تر می شود و در این روند میزان و سرعت تغییرات و تحولات نیز رو به افزایش است که پیامد آن ناپایداری، بی ثباتی، گسستگی و نا اطمینانی در ابعاد مختلف توسعه جوامع است.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار داشت: خلاقیت و نوآوری بستر تحولات و عامل تعیین کننده در زندگی جوامع بشری شده است و چنانچه الگوی توسعه جهانی و ملی تغییر می کند رویکردهای اداره جوامع، پیچیده تر می شود و انسان ها نسل به نسل آگاه تر می شوند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۸ ۱۰:۴۰
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۷۳۸
کد خبر : ۱۸۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید