در سال 1387 محقق شد تولید یک میلیون تن محصول در پتروشیمی خراسان

در سال 1387 محقق شد
تولید یک میلیون تن محصول در پتروشیمی خراسان
مدیرعامل مجتمع پتروشیمی خراسان گفت: مجموع تولید این مجتمع در سال گذشته 980 هزار و 750 تن بوده است که این میزان تولید نسبت به ظرفیت اسمی 06/16 درصد و نسبت به برنامه 38/15 درصد رشد داشته است.
 به گزارش شانا، مهندس شفیعی با بیان این که این پروژه در دو مسیر اصلی اجرا می شود، گفت: تاکنون 28 هزار و 500 متر آن انجام شده و 15 هزار و 500 متر دیگر آن نیز در دست اجرا است.  

وی این پروژه را از مهم ترین طرح های در دست اجرا در این مجتمع دانست و افزود: پیش بینی می شود که بتوانیم آب نمک را از واحد سالت واشی به محل این طرح منتقل کنیم.

شفیعی گفت: در حال حاضر پیشرفت تجمعی این پروژه و واحد EPC شستشوی نمک به ترتیب 82  و 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گفتنی است، زمان اجرا برای انتقال آب نمک از واحد سالت واشی به مجتمع پتروشیمی اروند و رسیدن آن به مرحله تست تا اواخر خرداد ماه امسال برآورد شده است.

براساس این گزارش، مجتمع پتروشیمی اروند بزرگ ترین کارخانه تولید پی.وی.سی در مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با ظرفیت تولید ۲ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۵۶۰ تن در سال شامل واحدهای کلرآلکالی (CA)، پلی وینیل کلراید سوسپانسیون (S-PVC)، پلی وینیل کلراید امولسیون (E-PVC)، وینیل کلراید منومر‌ (VCM) و اتیلن دی کلراید (EDC) به صورت مهندسی، خرید و اجرا (Overall)‌ است.

۲۴ فروردین ۱۳۸۸ ۰۸:۲۸
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۲۰۵
کد خبر : ۱۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید