با تلاش پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی آغازگر رادیکال آزاد واحد تولید PVC ساخته شد

با تلاش پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی
آغازگر رادیکال آزاد واحد تولید  PVC ساخته شد
آغازگر رادیکال آزاد واحد تولید PVC در مقیاس آزمایشگاهی در مرکز اراک شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، مهندس "مهرداد رجبی" مجری این پروژه پژوهشی گفت ، آغازگر رادیکال آزاد موسوم به (ACT1) آغازگر واکنش پلیمریزاسیون وینیل کلرید برای تولید پلی وینیل کلرید است.

به گفته وی کلیه مراحل تعیین فرمولاسیون و پارامترهای موثر در تولید این ماده توسط پژوهشگران شرکت پژوهش و فناوری در مرکز اراک انجام شده و آزمونهای تست راکتوری نیز حاکی از  عملکرد مطلوب و قابل قبول این آغازگر بوده است.

رجبی اظهار داشت، در حال حاضر فقط واحد پلی وینیل کلرید شرکت پتروشیمی بندر امام سالانه بیش از 15 تن از این آغازگر را از کشور های اروپایی خریداری و مصرف می‌کند.

 به گفته این پژوهشگر آغازگر "دی لوریل پراکسید" (ACT1) از لوریک اسید استحصال و با استفاده از روغن نارگیل و با روشی بدیع و نسبتا کم هزینه تهیه شده است.

قرار است این آغازگر پس از تولید در مقیاس بنچ، توسط واحد PVC پتروشیمی بندر امام تحت آزمون میدانی قرار گرفته و ثبت بین المللی این دستاورد و بازاریابی آن نیز به زودی آغاز شود.

رجبی تاکید کرد این آغازگر قابلیت استفاده و جایگزینی با آغازگر مورد استفاده در واحدهای کنونی تولید پلی وینیل کلراید در کشور را دارد و با اندکی تغییر در مواد و فرایند تولید می‌توان سایر آغازگرهای پلیمریزاسیون مانند دی بنزوئیل پراکسید و سایر پراکسید ها را با همین روش تولید کرد.

۲۴ اسفند ۱۳۸۷ ۰۹:۵۸
روابط عمومی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی |
تعداد بازدید : ۲,۶۰۰
کد خبر : ۱۶۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید