با حضور شرکت‌های ایرانی نمایشگاه بین المللی "نانو فناوری 2009 ژاپن" برگزار شد

با حضور شرکت‌های ایرانی
نمایشگاه بین المللی "نانو فناوری 2009 ژاپن" برگزار شد
شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه بین المللی نانو فناوری 2009 ژاپن که در محل نمایشگاه‌های بین المللی بیگ سایت در شهر توکیو برگزار شد، حضور یافتند.
 به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این نمایشگاه که از بزرگترین نمایشگاه‌های سالانه جهان در زمینه فناوری نانو است، 950  غرفه و ششصد و شش شرکت از بیست و یک کشور از جمله ایران حضور داشتند.

شرکت‌های بسپار نانو بن، نانو پارس اسپادانا، نانوساختار آسیا، نانوسیستم پارس و همچنین پژوهشگاه صنعت نفت از ایران در این نمایشگاه حضور داشتند و بیش از 47هزار نفر در طول سه روز از این نمایشگاه دیدن کردند.

دکتر سیدعباس عراقچی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در این زمینه گفت: این حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه نانوفناوری، نماد و نشاندهنده آن است که دانشمندان و جوانان متخصص و متعهد ایرانی امروز موفق شده اند مرزهای دانش را یکی پس از دیگری درنوردند.

عراقچی با اشاره به حضور شرکت‌های بزرگ و فعال در عرصه نانوفناوری از کشورهای بزرگ صنعتی نظیر استرالیا، آمریکا، انگلیس، آلمان، اسپانیا، سوئیس، کره جنوبی، روسیه ، کانادا ، فرانسه و ژاپن گفت: برای من باعث غرور و افتخار بود که از نمایشگاه نانوفناوری ژاپن و غرفه ایران دیدن و حضور شرکت‌های ایرانی فعال در عرصه نانوفناوری کشورمان را در این نمایشگاه از نزدیک مشاهده کنم.

در میان 21 کشور حاضر در نمایشگاه بین المللی نانوفناوری 2009 ژاپن، جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مسلمانی است که توانسته است در این نمایشگاه حضور یابد و دستاوردهای خود را در این عرصه که قابل رقابت با مشابه‌های خارجی است،ارائه کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن افزود: موجب عزت ، افتخار و غرور ماست که مشاهده می کنیم در بزرگترین و مهمترین نمایشگاه بین المللی مرتبط با فناوری نانو در جهان که با حضور 21 کشور که 20 کشور از این تعداد از جمله کشورهای درجه یک صنعتی و پیشرفته جهان هستند ، ایران به عنوان تنها کشور اسلامی شرکت کننده در نمایشگاه و کشوری که توانسته خودش را در سطح کشورهای پیشرفته جهان از نظر علمی قرار دهد، حاضر شده است.

۱۱ اسفند ۱۳۸۷ ۱۳:۳۹
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۹۸۳
کد خبر : ۱۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید